Šunys

Renavo dvare aidėjo lietuvių skalikų gausmas0

Nuotrauka: iš archyvo

Paskutinį balandžio šeštadienį Žemaitijos Renavo dvare atvykusius svečius džiugino lietuvių skalikų gauja. Vyko „Žemaitijos regioninė lietuvių skalikų paroda 2022“. Lietuvių skalikų sąjungos nariai ir jos svečiai, sąjungos renginyje, šiemet, susitiko pirmą kartą.

Iš visos Lietuvos susitikti su bendraminčiais, save parodyti ir į kitus pažiūrėti susirinko dalyviai vedini 36 skalikais.

Lietuvių skalikus vertino nacionalinės kategorijos teisėja Erika Junevičienė, jai asistavo Valdas Petrauskas.

„Tiesiog puiku, kad parodoje sudalyvavo visų klasių atstovai. Smagu, kad turėjome ir darbinių ir čempionių ir veteranų skalikų. Nudžiugino jaunimo klasės patinai ir kalės. Nors šunys besiformuojantys, tačiau tvirtos konstitucijos, gero kaulingumo. Džiugina, kad didelių trūkumų skalikams nenustatyta. Du individai turėjo nepilną dantų formulę ir netaisyklingą sąkandį, o visi kiti pasižymėjo puikiomis eksterjero savybėmis.“ – džiaugėsi parodos teisėja Erika Junevičienė.

Skaliku paroda

Geriausiu veislės, parodos ir atviros klasės nugalėtoju tapo LS Marsas, sav. Andrius Mikučiauskas (LT CAC, N, BOB). Geriausia kitos lyties atstove išrinkta LS Bruna Gerdauja iš jaunimo klasės, sav. Vaidotas Beržanskis (JN, BOS). Jaunimo klasės patinų ringo nugalėtoju tapo LS Bondas Gerdauja, sav. Žilvinas Patlaba (JN). Atviros klasės kalių ringo nugalėtoja tapo LS Džina nuo Sausdravo sav. Ingrida Raustienė (LT CAC). Darbinės klasės patinų ringe geriausias LS Fakis Girios Gausmas sav. Asta Jatulytė (LT CAC). Darbinės klasės kalių ringe geriausia LS Alisa sav., Saulius Gauronskas (LT CAC). Čempionų klasės kalių ringo nugalėtoja tapo LS Apuolė Medeinos šuo sav. Marius Smetona (LT CAC, N). Veteranų Klasės kalių ringe geriausia LS Naida nuo Sausdravo sav. Marius Smetona (VN). Organizatoriai dar syk sveikina nugalėtojus.
Lietuvių skalikų augintojų sąjunga, kaip tikri Lietuvos patriotai, šiemet prisijungė prie VDU Žemės ūkio akademijos, Miškų ir ekologijos fakulteto rengiamos akcijos „1000 ąžuolų giria Lietuvos bendruomenėse“. Kartu nepamiršdama įtraukti ir Renavo dvarą. Dvaro kiemo medžių kolekciją papildė net trys kilmingi ąžuoliukai.

LSAS narių sodybose taip pat, augs trys ąžuoliukai. Pirmasis ąžuoliukas padovanotas LSAS prezidentui Ričardui Barzdeniui. Prezidentas įpareigotas pasodinti ąžuoliuką ir atsakingai prižiūrėti, kad ir po šimto metų, atmintų, būsimų kartų skalikininkai. Antrasis sertifikuotas ąžuoliukas įteiktas sąjungos nariui Ramūnui Dapkevičiui už visokeriopą ilgametę pagalbą visur ir visuose sąjungos reikaluose. Na, o trečiasis jaunosios kartos skalikininkui Tadui Žilevičiui su šeima, už pagalbą rengiant Žemaitijos parodą.

Miškų ir ekologijos fakulteto, kartu su ąžuoliukais įteikti sertifikatai, liudijantys, jog medeliai kilę iš kilmingų, gamtos paminklais pripažintų ąžuolų gilių. O ąžuolų protėviai tikrai didingi – tai Kauno r. per 700 metų skaičiuojantis Karvelių ąžuolas, kurio kamieno apimtis daugiau kaip 7 metrai bei Kėdainių r. Šaravų ąžuolas, iš kurio, neatlaikius vėjų, šiandien liko tik kamienas. Tačiau medžio didybė įprasminama iš jo gilių išaugintuose ąžuoliukuose, kurie puoš įvairias Lietuvos vietas.

Susiję straipsniai

„LSAS tikrai nustebino. Labai džiugu ne tik man, bet ir gavusiems tokias dovanas. Labai simboliškas skalikų parodos akcentas, kaip savito lietuviško paveldo pristatymas, stiprybės simbolis.“ – besikuklindamas komentavo, narys Ramūnas Dapkevičius.

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.