Medžioklės reikmenys

Protingas pasirinkimas – Venture Weather Shield0

Gamintojo reklaminės nuotraukos

Baltijos šalyse ginklų pasirinkimas ne itin didelis. Prieinami žinomiausi prekės ženklai, bet kaip su mažiau žinomais? Šį kartą kalbėsime apie amerikietiškąjį Thompson/Center Venture karabiną Weather Shield, kuris galėtų būti geras ekonomiško ginklo pasirinkimas.

Thompson/Center yra JAV šaunamųjų ginklų gamybos kompanija. Geriausiai ši įmonė žinoma dėl vienašūvių pistoletų ir karabinų su keičiamais vamzdžiais, taip pat JAV itin populiarių karabinų, užtaisomų per vamzdį.

Venture Weather Shield

Nuo 2007 metų kompanija tapo Smith & Wesson patronuojamąja įmone. Iki 2011 metų Thompson/Center gamino tik vamzdžius, bet paskui ėmėsi karabinų, sudėdama juos nuo A iki Ž. Dėl to rimtai pagerėjo mechanikos kokybė ir vamzdžių tikslumas.

Venture Weather Shield yra medžioklinis karabinas, kuris pagal kainą dar tikrai įsitenka į ekonominę klasę, bet kokybės atžvilgiu daug neatsilieka nuo suomių Tikka T3 su plastikinėmis buožėmis.

Weather Shield technologija reiškia tai, kad vamzdis, spynos rankena ir uoksas padengti specialia apsaugine danga nuo gamtos stichijų poveikio, t. y. rūdijimo. Kiek sutirštinus būtų galima sakyti, kad šiuo ginklu būtų galima kasti griovį ir nieko bloga jam nenutiktų, tačiau geriausia jį būtų naudoti numatytai paskirčiai – tiksliai šaudyti. Thompson/Center karabinų kaina Baltijos šalyse yra ne didesnė kaip 1000 eurų.

Vertinimas

Iš Venture Weather Shield nereikia tikėtis europietiško stiliaus, pavyzdžiui, Fabarm Iris ar Sako 85 elegancijos ir lygių linijų. Vis dėlto paimtas į rankas jis bus malonesnis nei Savage Axis, nors juos palyginti ir sunku, nes Savage ginklai yra tikrų tikriausi ekonominės klasės atstovai. Venture karabinai pasaulinėje rinkoje nėra didelė naujiena – šios serijos ginklai pasirodė 2011 metais.
Dėtuvė

Venture serijos karabinų dėtuvė yra išimama, kitaip nei ankstesnis sprendimas – spyruoklinė dėtuvė, kai šovinys buvo užtaisomas iš viršaus, o išimamas atidarant dangtelį ginklo apačioje. Venture dėtuvė tvirtinama viena svirtimi, esančia jos priekyje. Gera žinia tai, kad ši svirtis, dedant dėtuvę į ginklą, neišsikiša į išorę, todėl pamesti šios ginklo dalies praktiškai neįmanoma, o tai yra didelis pliusas. Žinoma, įsidėmėtina, kad dėtuvę į ginklą reikia dėti tvarkingai, įsitikinus, kad ji įstatyta tinkamai. Į dėtuvę telpa trys šoviniai, taip pat vienas vamzdyje. Šovinių skaičius tas pats visiems kalibrams.

Vamzdis

Didžiausias Venture Weather Shield privalumas yra vamzdis, galintis pasigirti sportinių ginklų vamzdžių tikslumu – mažesniu nei 1 MOA trijų šūvių grupėje. Įdomu, kad vamzdyje yra penkios, o ne šešios graižtvos, kaip įprasta. Jos yra lėkštesnės, todėl ginklas šauna tiksliau, t. y. graižtva nėra smaili, kulka geriau priglunda prie vamzdžio, taigi sumažėja dujų kiekis, galintis prasiskverbti pro kulkos ir graižtvos sukibimo vietą, todėl kulka turi daugiau energijos.

Gamintojas pabrėžia, kad tokia graižtvų tvarka itin sumažina kulkos deformaciją, nes smailūs graižtvos kraštai neįpjauna kulkos apvalkalo. Kuo mažiau kulka deformuojasi, tuo mažiau nešvarumų lieka vamzdyje, o tai irgi galima laikyti dideliu privalumu. Dėl šios technologijos vienas po kito einantys šūviai yra tikslesni, po keleto šūvių kulka stabilesnė, taip pat ginklą daug lengviau valyti. Ginklo vamzdis yra subalansuotas, pritvirtintas prie šovinių lizdo, laisvai plaukiojantis, o tai mažina ginklo vibraciją.

7 Rem Mag kalibro Weather Shield vamzdis yra storesnis, 61 cm ilgio, o kamufliažinės versijos .308 kalibro Venture Predator vamzdis yra gūbrėtas, 56 cm ilgio.

Spyna, saugiklis ir nuleistukas

Venture Weather Shield spyna yra klasikinė, veikianti 60 laipsnių kampu. Svarbu tai, kad joje yra trys dantys, sumažinantys spynos posūkio kampą, dėl to ginklą galima greičiau pertaisyti. Pati spyna padengta juoda nitrido danga, todėl naujam ginklui nereikia laiko, kad spyna įsivažiuotų – jau nuo pat pradžių ji veikia taip, kaip turėtų veikti visuomet. Spyna slysta lengvai ir palyginti tyliai, o tai jau ypatybė, kuri niekada nepamaišys.

Saugiklis yra dviejų padėčių – pastūmus saugiklio svirtelę į priekį, ginklas bus parengtas šauti. Sistema labai panaši į Tikka T3, bet norėtųsi, kad saugiklio svirtelė būtų kiek tvirtesnė ir tylesnė, nors galima išmokti ją pastumti visai nepastebimai.

Nuleistukas spaudžiasi tvirtai, tolygiai, trumpai ir be jokio laisvumo. Prie jo priprasti pakaks trijų šūvių. Nuleistukas reguliuojamas iš viršaus, išskyrus spyną. Pliusas tas, kad ginklo nereikia išardyti, norint sureguliuoti nuleistuko amplitudę nuo 3,5 iki 5 svarų (1 svaras yra 453 gramai).

Buožė ir tvirtinimo detalės

Optinį taikiklį galima pritvirtinti prie Weaver bėgių pagrindo. Atsižvelgtina, kad šiam ginklui būtinai reikės optinio taikiklio, nes išorinių taikiklių nėra. Montuojant optinius taikiklius su atitinkamais laikikliais, jokių problemų nekonstatuota.

Buožė apylengvė, pagaminta iš plastiko, o įdomiausios yra Hogue neslystančios guminės rankenos, leidžiančios ginklą geriau išlaikyti rankose, net mūvint pirštines. Kompanijos kataloge nurodyta, kad buožės ilgis reguliuojamas specialia tarpine, bet užsakyti kokią detalę iš JAV galėtų užimti nemažai laiko.

Išvados

Apibendrinant galima sakyti, kad Thompson/Center siūlo labai gerą kainos ir kokybės derinį, nors iš šio karabino nereikėtų laukti jokių stebuklų, nebent tokiu laikytume gerą šios kompanijos ginklų tikslumą. Kaip bet kurio ekonominės klasės ginklo, komplektacijos pakeisti neįmanoma. Nėra keičiamų vamzdžių, dėtuvė taip pat tik vieno dydžio.

Gamintojas siūlo 16 skirtingų kalibrų, bet dauguma jų yra populiarūs anapus vandenyno, ne pas mus. Sunkiausias ginklas yra 7 Rem Mag kalibro, kurio svoris būtent dėl vamzdžio yra 3,3 kg, o lengviausias – .308 kalibro Venture Predator, sveriantis 3 kg. Spynos mechanizmas malonus ir tylus, lengvai išimamas, panašiai kaip Tikka T3 spyna.

Nuleistuko spūdis galėtų būti kiek švelnesnis, bet kadangi jis reguliuojamas, medžiotojas gali ginklą pritaikyti savo reikmėms. Būtų galima norėti stambesnės saugiklio svirtelės, bet, kaip minėjau, iš ekonominės klasės ginklų stebuklų nereikia laukti.

Kaip bet kurie kokybiški biudžetinės klasės ginklai, Thompson/Center gaminiai taip pat yra patvarūs ir praktiški įrankiai be nereikalingų ekstrų, bet su vienintele paskirtimi – tiksliai šaudyti įvairiose medžioklės situacijose. Tai yra dar vienas protingas pasirinkimas, galintis sudominti Lietuvos medžiotoją.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.