Medžioklės reikmenys

Praktiški patarimai. Stabilus bokštelis bet kokioms medžioklės sąlygoms0

Nuotrauka: Indulis Burka

Įrengdamas medžioklės vietą, aišku, neapsieisi be bokštelio, o geriausia – tokio, kuriame nepučia, nelyja ir nesninga. Be to, vėjas medžiotojo kvapo nenuneša nepageidaujama kryptimi.

Yra įvairių pavyzdžių. Iš OSB plokščių suręsti reikiamo dydžio namelį buvo vieni niekai. Sukalus pagrindą iš sausų eglių, viskas buvo sumontuota ir pastatyta reikiamoje vietoje.

Medžioklės bokštelis

Nemaloni patirtis

Vis dėlto stipria konstrukcija apsidžiaugiau per anksti – lietus ir mikroorganizmai greitai padarė savo. Pernai rudenį, paskutinę stirnų medžioklės dieną, patenkintas rezultatu lipau kopėtėlėmis žemyn. Tarp kitko, vaikystėje man negailėjo vitaminų ir ūgio išaugau nemažo. Kai iki žemės teliko šešios pakopos (apie 2 metrus), visos viena po kitos sulūžo ir pasijutau kaip Disney filmuko personažas, su kuriuo kažkas negražiai pajuokavo…

Pasigirdo penki trakštelėjimai ir susipratau tik sėdėdamas ant paskutinės pakopos, kuri stebuklingu būdu nesulūžo. Įsitikinau, kad visos galūnės sveikos, net apranga neplyšusi ir šautuvas vietoje. Žmona vakare parodė didžiulę mėlynę ant pilvo, kurią kitą rytą pradėjo ne juokais skaudėti.

Tada supratau, kad į medinius bokštelius be geros priežasties nebelipsiu. Sveikata man vis dėlto brangesnė negu adrenalinas.

Padeda kompiuteris

Kiek padirbėjęs projektavimo programomis, nubraižiau patogaus bokštelio planą – iš drėgmei atsparių OSB plokščių pagaminta kabina sujungta su 4 metrų aukščio pagrindu iš kvadratinių vamzdžių.

Medinei kabinai reikės:
2 vnt. 10 mm OSB plokščių;
4 vnt. 5 mm OSB plokščių;
30 × 30 mm tašelių – 25 m.

Mediena kainuos apie 70 eurų. Taip pat reikės OSB plokštėms tinkamų medvaržčių, vyrių durelėms ir langams, stiklo, kabliukų, medžiagos stogo dangai. Viskas surenkama ir susukama pagal brėžinį. Taip pat kabiną iš išorės patariu nudažyti kokia nors dekoratyvine medienos apsaugos priemone, su miško gamtovaizdžiu derančia spalva.

Metaliniam pagrindui reikės:
kvadratinių vamzdžių – 6 vnt. 25 × 25 × 4000 mm;
1 vnt. 25 × 25 × 2500 mm;
6 vnt. 25 × 25 × 1200 mm;
4 vnt. 20 × 20 × 150 mm;
8 vnt. 15 × 15 × 350 mm;
5 vnt. 15 × 15 × 2061 mm;
6 vnt. 15 × 15 × 2500 mm.

Taip pat reikės 2 vnt. 8 × 60 mm varžtų su veržlėmis ir 28 vnt. 6 × 50 mm varžtų su veržlėmis ir poveržlėmis. Pravers ir metalui skirti dažai, pasirinkau tamsiai pilką spalvą. Iš viso išlaidos apie 60 eurų.

Keletas niuansų

Bokšto pagrindo kojoms skirtus kvadratinius vamzdžius patrumpinkite 100 mm. Prie jų ir kopėtėlėms skirtų vamzdžių apačioje patariu privirinti 100 × 100 mm metalines plokšteles, kad jos per daug neįgrimztų į miško žemę. Suvirinkite kopėtėlių konstrukciją. Atstumas tarp pakopų – 350 mm.

Iš 25 × 25 mm kvadratinių vamzdžių suvirinkite viršutinę platformą. Kampuose 20 × 20 mm kvadratinių vamzdžių dalis įvirinkite taip, kad ant jų būtų galima užmauti kojas ir susidarytų nedidelė nuožulnuma. Tam vieną kvadratinio vamzdžio galą nupjaukite įstrižai – 20 × 20 mm kvadratinio vamzdžio nuolydis turi būti maždaug 2–3 mm. Privirinant aukščiausias kampas turi būti nukreiptas į pagrindo centrą.

Užmaukite kojas ir sulygiuokite taip, kad jų apatiniai galai sudarytų kvadratą. Telieka 6 × 50 mm varžtais pritvirtinti veržiklius, kaip pavaizduota brėžiniuose. Kiekviena detalė bus unikali, todėl jungimo vietas pažymėkite, kad vėliau miške jas būtų galima vėl sumontuoti. Konstrukciją išardykite, sukraukite į priekabą ir vežkitės į mišką montuoti. Kabiną priveržkite prie pagrindo ir pastatykite reikiamoje vietoje. Uždėkite ir 8 mm varžtais priveržkite kopėtėles. Bokštelį gali laisvai pakelti trys vyrai.

Vietos užtenka

Kaip toliau įrengsite savo bokštelį, jau skonio ir galimybių klausimas. Beje, kai bokštelio nenaudosite, kopėtėles galite nuimti ir parsivežti namo, kad apsisaugotumėte nuo neplanuotų svečių. Kaži ar kas nors pajėgs užsiropšti plonais vamzdžiais ir atidaryti dureles.

Susiję straipsniai

Bokštelio kabina pakankamai plati, kad joje patogiai nuo vieno langelio prie kito perkeltumėte ginklą be nereikalingo triukšmo.

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.