Šunys

Po 20 metų pertraukos LMŽD surengė medžioklinių šunų paroda Pakėvio dvare0

Po daugelio metų pertraukos 2024-04-20 Pakėvio dvare vyko Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) organizuota medžioklinių šunų paroda LMŽD TAURĖ 2024! Tuo pačiu metu vyko specializuota lietuvių skalikų paroda ir laiko veislių šunų paroda Baltijos taurė 2024.

Parodoje dalyvavo daugiau nei 30 veislių šunų. Iš viso buvo apie 200 dalyvių, iš kurių apie 90 laikų veislių šunų ir apie 50 lietuvių skalikų. Pakėvio dvare buvo galima išgirsti latvių, suomių ir estų kalbas, nes į specializuotas parodas visada susirenka tikri medžioklinių šunų veislių entuziastai.

Anot organizatorių, toks dalyvių skaičius yra gana didelis, atsižvelgiant į parodos specifiką ir ilgą pertrauką nuo paskutines prieš dvidešimt metų vykusias LMŽD surengtos medžioklinių šunų parodas. Remdamasis dalyvių ir organizatorių nuomonėmis po šios parodos, LMŽD atstovai pritarė, kad ši paroda turėtų tapti kasmetine tradicija, kartu su šaudymo varžybomis, šv. Huberto dienos šventė Raudonės rūmuose ir kitais renginiais. Plačiau – reportaže iš parodos!

Pažymėtina, kad visos trys parodos vyko pagal Lietuvos kenologų draugijos (LKD), kuri yra Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) narė, taisykles. Parodoje buvo galima gauti šalies čempiono kandidato pažymėjimą.

Parodos teisėjai: Jūratė Butkienė, https://www.facebook.com/laima.eidukiene, Valdas Petrauskas.

Savo Facebook profilije Jūratė Butkienė po parodos paraše:

Tiesiog negaliu bent kiek nepapasakoti apie šios dienos renginį, mežioklinių veislių šunų parodą, Lietuvos mežiotojų ir žvejų draugijos organizuotą Pakėvio dvare. Nors oras ankstų rytą nežadėjo nieko malonaus, ir pakeliui truputis snaigių papuošė gražias žalias pakelės pievas, visas abejones išsklaidė atvykstančių dalyvių gausa ir linksmai nusiteikusių šunų uodegų vizginimas kairėn-dešinėn ir visaip kitaip!

Iš viso vyko 3 parodos: Lietuvos skalikų specializuota paroda, LT laikų savininkų klubo organizuota paroda “Baltijos taurė’2024″ ir mano teisėjauta medžioklinių veislių šunų paroda LMŽD taurė’2024”. Ir džiaugiuosi, ir liūdžiu, kad visa tai vyko tuo pačiu metu. Antraip, būčiau mielai pastovėjus ir šalia skalikų, ir šalia laikų ringų, nedažnai juk pasitaiko surinkt tokį gausų būrį šių šunų ir dar kad jie būtų vertinami tokių puikių šių veislių specialistų. Tai šitas, žinoma, mane kiek liūdina.

Bet dabar – apie linksmesnius dalykus. Nors dalyvių pas mane nebuvo daug (tik kiek daugiau už 80), akį maloniai glostė nemažo kiekio šunų kokybė. Tikrai norisi pagirti gausų atvykusių į parodą jagdterjerų šeimininkų būrį. Dauguma mano matytų šunų gali drąsiai rungtis, atstovaudami Lietuvą bet kokioje didelėje užsienio parodoje. Šunys buvo ne tik puikios anatomijos, bet ir geros, stabilios psichikos. Ir taip, kai kuriems rodytiems šunims trūko ringo dresūros. Bet man tai netrukdė, juk veislė niekada nebuvo “parodų liūtai”, skinantys laurus. Ir gal ir gerai, gal kaip tik todėl ši veislė išlaiko darbui pritaikytą eksterjerą, neturi ekstremaliai išreikštų galūnių kampų ar siaurų, bet netvirtų galvų. Na, ir atskirai noriu padėkoti šios veislės šunų klubo aktyvui, surinkusiam tokį būrį dalyvių, o taip pat visiems kitiems jagdterjerų savininkams. Veislė-patikimose rankose! O man nesušalti ringe labai padėjo jūsų nestokojanti gero jumoro nuotaika ir šypsenos.

Kitų veislių atstovų nebuvo tokios gausos, bet praktiškai kiekvienoje veislėje buvo didesnių ar mažesnių žvaigždučių. Nenoriu išskirti nei vieno šuns, bet aš visada, praėjus parodai, prisimenu gražius, man akin kritusius šunis. Beje, prisimenu ir blogus (kad nepasakius, labai labai nekokius…) tai štai po šios parodos jau dabar, būdama namuose, jokio tokio, “labai labai nekokio” eksterjero šuns neprisimenu. Ir tai smagu.

Ačiū mano kolegoms, su kuriais buvo tikrai malonu pasimatyti, didelis dėkui mano ringo asistentų komandai. Ta kitiems nematoma, bet teisėjo sklandų darbą labai įtakojanti grandis, parodose yra ypač svarbi, kitaip sakant, pagalbinės rankos.

Ačiū visiems organizatoriams, kurie sunkiai ir ilgai plušo, kad šis renginys pavyktų. Žinau, kaip tai yra nelengva, kai reikia viską gerai sustyguoti. Manau, kad šis renginys, pirmasis toks didelis po daugelio metų, pavyko neblogai. Todėl labai norisi, kad jis būtų organizuojamas kasmet ir taptų tradiciniu. Ir kad šių parodų dalyvių būrys būtų vis gausesnis. Juk taip ir būdavo kažkada, kai panašūs renginiai vykdavo kas antri metai Pakaunėje, Zuikynėje, – su šunimis eksterjero ringuose, vėliau ir bandymuose, vakare-su alumi, dainomis ir šokiais. Mes juk sugebam smagiai praleisti laiką savo šventėse!

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv