Patirtis

Plaukimas gali būti pavojingas! Moterį vandenyje užpuolė pikta ūdra0

Nuotrauka: unsplash.com

Amerikietė Jen Royce apie šį išpuolį rašo savo „Facebook“ profilyje ir apibūdina tai kaip žiaurų.

Montanos valstijoje, JAV, netoli Cardwell miestelio, atokioje Džefersono upės atkarpoje, upinė ūdra netikėtai užpuolė tris moteris. Viena iš jų buvo sunkiai sužalota, o medikams ją teko sraigtasparniu nugabenti į ligoninę, praneša „Associated Press“. Moters sužalojimai buvo labai sunkūs. ji neteko tiek kraujo, kad, pasak jos pačios, manė, kad neišgyvens.

Dviem jos palydovams ūdra sužalojo rankas. Moterys sulaukė medikų pagalbos ir išvyko namo.

Ūdra įkando moteriai veidą, rankas, ausis, rankas, kojas ir buvo nuvežta į ligoninę. Plaukikai bandė atremti gyvūno puolimą, tačiau žinoma, kad ūdra vandenyje yra labai judri ir greita.

Sunkiausiai sužalota moteris sraigtasparniu buvo nugabenta į ligoninę, kur jai buvo atliktos dvi operacijos ir kelios siūlės.

Dabar upės pakrantėse po incidento iškabinti įspėjamieji ženklai apie ūdras.

Laukiniai gyvūnai yra pranašesni už žmones savo aplinkoje, tai reikia atsiminti. Ūdra yra teritorinis plėšrūnas. Jis saugo savo gyvenamąją erdvę, maitinimosi vietas ir jauniklius. Kita priežastis gali būti pasiutligė.

Pasiutligė – tai virusinė žmonių ir žinduolių liga, kurios galima išvengti, dažniausiai užsikrečiama įkandus pasiutusiam gyvūnui. Dauguma pasiutligės atvejų, apie kuriuos pranešama kiekvienais metais, atsiranda tarp laukinių gyvūnų, tokių kaip meškėnai, skunksai, šikšnosparniai ir lapės. JAV per metus vidutiniškai 1–3 mirtys užregistruojamos dėl pasiutligės.

Susiję straipsniai

Montanoje paskutinės dvi žinomos mirtys nuo pasiutligės įvyko 1996 ir 1997 m. Abiejų šių asmenų mirtis buvo susijusi su šikšnosparnių poveikiu. Dauguma žmonių nuo pasiutligės miršta už JAV ribų.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv