Medžioklės reikmenys

Pasidaryk pats. Spaustuvas savo jėgomis0

Nuotrauka: Indulis Burka

Iki šiol bebrų spąstus užtraukdavau tiesiog rankomis. Reikėdavo truputėlį pavargti, bet reikalas atliktas. Vis dėlto su laiku supranti, kad tai nėra taip patogu ir lengva. Ne veltui spąstų gamintojai siūlo prietaisus toms spyruoklėms suspausti.

Apžiūrėjus parduotuvių lentynas, dingo noras mokėti beveik 20 eurų už dvi suveržtas metalines plokštes, kurių vienas galas išlietas taip, kad būtų patogu užkabinti už spyruoklių.

Kodėl tokių žnyplių nepasigaminus pačiam, o už sutaupytus pinigus dar kokius spąstus įsigyti? Atlikęs nedidelę reviziją savo pašiūrėje, radau metalinių kvadratinių vamzdžių nuopjovų ir pasirinkau dvi 80 cm ilgio ir 2 cm² pločio dalis. Abiejose dalyse 30 cm atstumu nuo galo išgręžiau 5 mm skersmens skyles varžtui. Galuose kampiniu šlifuokliu padariau įpjovas spyruoklėms įstatyti.

Savo atsargose radau 55 mm ilgio varžtą, tris poveržles ir veržlę su plastikiniu žiedu, kuris neleis jai atsisukti.

Teliko kvadratinio vamzdžio gabalus suveržti taip, kad suspaudus žnyples įpjovos žiūrėtų viena į kitą. Tarp kvadratinių vamzdžių reikia įsukti vieną poveržlę.

Susiję straipsniai

Teliko pagamintą konstrukciją išbandyti ir nudažyti ryškia spalva. Veikia puikiai! Spyruoklės gerai užsifiksuoja, įpjovose įstatytas spyruokles suspausti visai nesunku. Aišku, kuo ilgesnė spaustuvo rankena, tuo suspausti spyruokles lengviau, bet tada ir prietaiso svoris didesnis, o tai svarbu, kai iki bebrų griovio tolesnis kelias.

Prietaisas atsiėjo porą eurų, o pagaminti truko 10 minučių, neskaitant dažų džiūvimo laiko.

Padėkite mums augti! Paspauskite PRENUMERUOTI ir varpelio piktogramos mygtuką!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.