Patirtis

Pareigūnams per pasalą įkliuvo ypatingas laimikis: tokio brakonieriaus sučiupti nesitikėjo, rašo delfi.lt0

Nuotrauka: delfi.lt

Šaltinis: delfi.lt

Pareigūnams per pasalą įkliuvo ypatingas laimikis: tokio brakonieriaus sučiupti nesitikėjo

Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugija vadovas Vaidas Bakanauskas turi rimtų nemalonumų – prieš keletą savaičių jis sučiuptas brakonieriaujantis. Gali būti, kad nelegaliai žvejoja jis ne pirmą kartą, o Delfi pradėjus domėtis šia istorija, paminėta vieno Vilniaus aplinkosaugininko pavardė.

Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sėkmingą brakonierių sulaikymo operaciją įvykdė dar spalio 17-ąją. Ilgai planuota operacija Aplinkosaugininkai, įtardami neteisėtą žvejybą, jau kurį laiką atidžiai stebėjo Siesarties upės ruožą, kol vieną pirmadienį šis darbas davė vaisių.

Pasaloje laukę pareigūnai vakare pamatė atvykstant du piliečius. Vienas jų ėmėsi stebėti aplinką, kitas brido į upę ir ištraukė du neteisėtai pastatytus tinklus. Viename jų vyras rado keturias lašišas ir numetė į krantą. Atgal ištiesęs tinklus vyrai pasidalino laimikiu, vienas patraukė link automobilio, kitas dar liko pabaigti darbus upėje. Supratę, kad įkliuvo, pažeidėjai dar bandė slėpti žuvį, tinklus statęs asmuo ir pats bandė slėptis pakrantės brūzgynuose, bet išsisukti nepavyko – abu buvo sulaikyti su visais įkalčiais, pranešime spaudai rašė Aplinkos apsaugos departamentas.

Delfi šaltinių teigimu, slėptis ir bėgti bandęs vyras – V. Bakanauskas, dar 2015 m. išrinktas Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos, vienijančios šimtus medžiotojų ir žvejų, pirmininku. Abiem vyrams aplinkosaugininkai surašė administracinio teisės pažeidimo protokolus, gresianti bauda – nuo 120 iki 300 eurų. O gamtai padaryta žala už 4 sugautas lašišas – 3880 eurų.

„Neršto laikotarpiu apsaugoti lašišas ir šlakius itin svarbu, kad išlaikytume ir gausintume jų populiaciją ir palaikytume įprastą telkinių ekosistemą. Todėl vandens telkinių kontrolę aplinkosaugininkai stiprina dar labiau. Dėl šios priežasties mes vertiname visuomenės pagalbą ir dirbame visomis išgalėmis, kad pažeidėjų, naikinančių tiek vandens, tiek miško gyvūnus, mažėtų“, – pranešime cituojamas Utenos GGAI viršininkas Almantas Vaičiūnas.

Pats V. Bakanauskas į telefono skambučius neatsiliepė, o parašius žinutę, jis atsakė, kad skirtą baudą planuoja skųsti, vyks teisminiai procesai bei padėkojo už supratimą. Užsiminė apie įtartinus ryšius Aplinkosaugininkas dėl sėkmingos operacijos dėkojo visuomeninės organizacijos „Lašišos dienoraštis“ nariams.

Susiję straipsniai

Delfi susisiekus su jos pirmininku Kęstučiu Klimavičiumi, jis sakė negalintis patvirtinti, kas išties buvo sulaikytas, tačiau sutiko plačiau papasakoti operacijos užkulisius. „Visą operaciją atliko Utenos aplinkos apsaugos departamento pareigūnai. Mes tik surinkome informaciją, sustatėme kameras. Upė buvo stebima kameromis pačių brakonierių, todėl reikėjo dirbti iš labai toli“, – pasakojo jis. Apie šių žmonių vykdomą nelegalią žvejybą sužinota dar pernai, kai sulaikytas kitas brakonierius, šautuvu nušovę lašišą. Būtent jis, tikėdamasis išvengti atsakomybės, ir prasitarė žinantis apie nelegalią žvejybą tinklais Siesartyje, tiesa, tai jo padėties nesušvelnino.

Skaitykite toliau!

Naujas žurnalo „Medžioklė“ numeris jau išėjo!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.