Medžioklės reikmenys

Pagalbinė priemonė vėsinant laimikį0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Vis dažniau laimikis aušinamas ir brandinamas medžiotojų namelyje, aušykloje. Tai gerokai pagerina žvėrienos kokybę. Paprastai po medžioklės su varovais visi elniniai greitai išvėdinami, nudiriami, padalijami ir nukaulinami. Po to kiekvienas su savo dalimi tvarkosi savo nuožiūra.

Elninius žvėris galima išvėdinti miške, tačiau šerną – tik laimikio apdorojimo vietoje, vidurius utilizuojant medžioklės atliekų konteineryje, uždaromoje duobėje ar kaip nors kitaip sunaikinant. Kai kurie klubai turi specialias vietas atliekoms utilizuoti.

Išleidžiant vidurius reikia stengtis neįpjauti žarnų ar skrandžio. Jų turinį sunku nuvalyti ir jis gali pakenkti mėsos kokybei. Jei vidurių turinys vis dėlto išteka, reikia kuo greičiau juos išimti ir pilvo ertmę iššluostyti popieriniais rankšluosčiais ar švaria sausa šluoste. Plauti negalima!

Reikia stengtis nesupjaustyti filė, pilvaplėvės ir tarpšonkaulinių raumenų. Pjūvio vietoje gali pradėti daugintis bakterijos. Poodiniai audiniai ir raumenų plėvės saugo mėsą nuo užteršimo. Šie viršutiniai audiniai brandinant apdžius, bet mėsa po susidariusia plutele išliks šviežia ir aromatinga. Vis dėlto, jei vėdinant išsilietų skrandžio ir žarnų turinys, tai permatomą pilvo plėvės vidinį sluoksnį ar visą pilvo plėvės vidinę pusę reikia nulupti ar nupjauti.
Taip pat reikia išimti ir limfmazgius, diafragmos likučius, kraujagysles ir hematomas. Būtinai reikia išpjauti trachėją, stemplę ir tiesiąją žarną. Galvą reikia nupjauti, o laimikį pakabinti už užpakalinių kojų – taip geriau nuvarvės kraujas.

Pageidautina perpjauti dubens kaulą. Krūtinę iki galo perpjauti ir atverti būtina.

Skerdenos prieš brandinant nudirti nereikia. Oda apsaugos mėsą nuo apdžiūvimo ir išorės poveikio. Nudirti galima jau subrandintą gyvūną.

Įrankis krūtinės ertmei atverti

Norint sėkmingai atvėsinti, reikia atverti laimikio krūtinės ertmę. Tai padeda greičiau sumažinti mėsos temperatūrą ir sulėtinti irimo procesą.

Kad gyvūno krūtinės ertmė išliktų atvira, galima naudoti bet ką, pradedant pagaliuku. Outdoor Edge siūlo specialų sudedamą įrankį, įtrauktą į medžioklinių peilių komplektą.

Susiję straipsniai

Outdoor Edge siūlomas ramstis pagamintas iš plieno – patikimas ir patogus. Nors nedidelis, šis įrankis išlaiko krūtinės ertmę atvertą pakankamai plačiai ir taip pagreitina bet kokio laimikio vėsimą.

Nepavyko prenumeruoti metams? Prenumeruokite nuo vasario 2 d. iki metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.