Patirtis

Oficialiai pradėjo veikti VG šaudymo akademija0

Nuotrauka: iš archyvo

Pasaulio taurės etapo nugalėtojas, FITASC pasaulio čempionato prizininkas, patyręs šaulys sportininkas Virgilijus Grybė atidarė VG šaudymo akademiją, kuri veikia nuo kovo ir šiuo metu siūlo praktinius šaudymo užsiėmimus ir seminarus. Tai pirma tokio pobūdžio mokomoji įstaiga Baltijos šalyse, o jos pagrindinis tikslas, pasak steigėjo, yra populiarinti šaudymo sportą, gerinti ir lavinti šaulių šaudymo į skriejančius taikinius šaudymo techniką.

„Dažnai, dalyvaujant aukšto rango varžybose įvairiose pasaulio šalyse ir stebint, kaip šaudo patyrę medžiotojai ir sportininkai, savaime kyla klausimas – o koks mūsų lygis? Atsakymas – esame dar toli nuo Amerikos, Anglijos, Italijos ar Prancūzijos. Akademiją sukūriau vienos idėjos vardan: jau šiandien, tuoj pat, pradėti gerinti situaciją ir mokyti žmones techniškai teisingai šaudyti! Noras mokyti sportininkus kilo seniai ir aš jau kelerius metus tuo užsiimu. Kartą, svarstydamas ateities planus, supratau, kad Lietuvoje ir Baltijos šalyse apskritai nėra nė vienos oficialios ir profesionalios mokyklos ar akademijos, kurios specializacija būtų šaudymas į skriejančius taikinius. Tai sritis, kuri stokoja specialistų, galinčių suteikti šauliams visapusiškų žinių bei išmokyti tinkamos šaudymo technikos. Nė vienos kitos tokios mokyklos mūsų regione nėra. VG šaudymo akademija – pirmoji“, – sako V. Grybė.

Šiuo metu VG šaudymo akademija siūlo praktinius seminarus, vykstančius įvairiuose Lietuvos miestuose. Vienas iš praktinių užsiėmimų vyko gegužės pabaigoje Panevėžyje, šaudykloje Medeina. „Seminare dalyvavo daug žmonių ir jie visi užsiregistravo labai greitai, kai tik informacija buvo oficialiai paskelbta internete. Dalyviai buvo suskirstyti į grupes po penkis, kiekvienai grupei skirta viena valanda. Be to, visi užsiregistravę dalyviai galėjo visas pamokas stebėti“, – pasakoja V. Grybė. Žinoma, tai labai mažas laiko tarpas, per kurį žmonės galėtų techniškai teisingai pradėti šaudyti, tačiau visi jie sužinojo šaudymo į skriejančius taikinius pagrindus.

VG šaudymo akademijos steigėjas V. Grybė planuoja tokius šaudymo seminarus rengti bent kartą per mėnesį. Antrasis seminaras įvyko po poros savaičių Marijampolėje. „Atidarius akademiją seminarai vyksta dažniau, tačiau viskas priklausys nuo vietos medžiotojų ir organizacijų. Mes galime atvykti į bet kurį Lietuvos miestą“, – sako V. Grybė. VG šaudymo akademijos praktinius užsiėmimus galima rengti bet kurioje tam tinkamoje šaudykloje Lietuvoje. Pasak akademijos įkūrėjo, jeigu koks medžiotojų klubas, šaudymo sporto entuziastas ar regioninė medžiotojų organizacija pakviestų, jis būtų visada pasiruošęs atvykti ir padėti susipažinti su šaudymo paslaptimis.

„Į išvažiuojamuosius ir mūsų pačių šaudykloje Vilniuje, Lietuvos olimpinio sporto centre, vykstančius seminarus bei treniruotes gali registruotis ir jaunimas nuo dvylikos metų, ir medžiotojai, ir mėgėjai, ir sportininkai, nesvarbu amžius ar ankstesnė patirtis. Kiekvienam atvykusiam aš ir mano padėjėjai paaiškinsime, kaip teisingai šaudyti, papasakosime apie įvairias šaudymo technikas ir jų privalumus, padėsime taisyti klaidas, pasirinkti naują ar pritaikyti turimą ginklą. Informaciją apie seminarų treniruotes galima rasti Stendinio šaudymo centro svetainėje Compak.lt arba feisbuko paskyroje VG Shooting Academy“, – aiškina šaudymo akademijos steigėjas.

Susiję straipsniai

V. Grybė jau seniai dalį savo laiko skiria sportininkų ir mėgėjų treniruotėms: „Padedame Lietuvos sportininkams pasiruošti varžyboms, treniruojamės komandoje, konsultuojame mėgėjus ir paprastus medžiotojus, norinčius išmokti geriau šaudyti, pasiruošti praktiniam egzaminui ar svarstančius apie sportininko karjerą. Pats kadaise važiuodavau treniruotis pas geriausius pasaulio šaulius, o dabar atėjo mano eilė mokyti. Buvau daug kartų pakviestas vesti šaudymo treniruotes įvairiose šalyse, o atidaręs šaudymo akademiją esu visiškai pasirengęs perduoti savo žinias Lietuvos šauliams, medžiotojams ir šaudymo sporto mėgėjams.“

Naujas žurnalo „Medžioklė“ numeris jau išėjo!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.