Patirtis

NVO naujienos. Lietuvos medžiotojų sąjunga “Gamta”0

Medžiotojų sąjungoje Gamta nieko išskirtinio, dirbame ramiu vasaros atostogų ritmu. Vasaros mėnesiai visada medžiotojams suteikia daug įspūdžių. Stirnų ruja užsitęsė, tauriųjų elnių patinai Raseinių r. sav. medžiotojų klubo Lukna plotuose pradėjo kalbėtis rugpjūčio 8 d., vilkai Dzūkijoje jauniklius intensyviai mokyti pradėjo rugpjūčio 4-ąją. Gaila, bet žalos atlyginimo tvarka naminių gyvulių augintojams yra netobula. Jei, pavyzdžiui, vilkas sudraskė pririštus teliukus, kad ir už 20 metrų nuo namų ar net kieme, žala neatlyginama, nes niekaip neįrodysi, kad taikei apsaugos priemones. Voveraičių, mėlynių daug, bet baravykai vėluoja, o be jų dzūkams liūdnoka. Žodžiu, vyksta kasmetiniai procesai gamtoje. Džiugina tai, kad š. m. liepos 24 d. ankstyvą rytą šalia Nedzingės ežero ant paprasto kaimo žvyrkeliuko suskaičiavau net septynis kukučius. Vaizdas fantastiškas. Medžiotojas ir visuomenė – jautri tema, kur medžiotojai privalo rodyti iniciatyvą.

LMS Gamta Alytaus skyriaus medžiotojų klubas Kalesnykai organizavo ir dalyvavo Venciūnų bendruomenės sporto šventėje, medžiotojų klubas Varčia tradiciškai dalyvavo Alovės seniūnijoje organizuojamose armonikierių varžytuvėse, o LMS Gamta Radviliškio skyrius organizavo medžioklinių šunų lauko bandymus, aktyviai dalyvavo miesto šventėje.

Improvizuota trofėjų paroda
Nuotrauka: iš LMS Gamta archyvo

Visada norisi visuomenei pateikti daugiau informacijos apie medžioklės istoriją, kultūrą, etiką. Ir nors sklando įvairios nuomonės apie prof. Tadą Ivanauską, tačiau jo nuopelnai Lietuvos gamtosaugai, mokslui, medžioklės kultūrai yra nenuginčijami. Todėl LMS Gamta kartu su Rumšiškių liaudies buities muziejumi surengė parodą „Tadas Ivanauskas – medžiojantis akademikas“, skirta T. Ivanausko 140-osioms gimimo metinėms paminėti. Tai unikali paroda, kuri veiks iki spalio 15 d.

LMS Gamta intensyviai ruošiasi medžioklės trofėjų parodai Raudondvaryje tema „Gamta – visų namai“, kurią numatome atidaryti 2023 m. gegužės 13 d. Paroda bus skirta plačiajai visuomenei, bus įtraukta daug edukacinių programų vaikams ir pan., lai tai lieka kol kas paslaptyje. Medžioklė – tai ne vien ragai, iltys, kaukolės ir kailiai. Medžioklė – tai šalies istorija, kultūra, gamtos pažinimas ir švietėjiška veikla.

LMS Gamta Varėnos skyrius savo rajono medžiotojams suorganizavo puikias šaudymo varžybas. Pabandėme organizuoti medžiotojams kvalifikacijos kėlimo kursus pagal praplėstą selekcininkų ruošimo programą ir tai pavyko. Kursai vyko Alytuje, Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Supratome, kad medžiotojams reikia profesionalios informacijos, svarbu, kad dėstytojai tobulai išmanytų dėstomas temas. Visu tempu pradėjome organizuoti medžiotojų ruošimo kursus visoje Lietuvoje – čia irgi labai svarbu profesionalumas. Paprastai kursus veda 6–8 dėstytojai, savo srities žinovai. Čia labai svarbu ne tik žinios, bet ir kokybiškas jų pateikimas klausytojui. Todėl mes dar drąsiai nėrėme į nuotolinių mokymų vandenis ir tokia praktika pasiteisino. Laikant egzaminus nuotolinių kursų klausytojų rezultatai nenusileidžia kontaktinių kursų klausytojams.

Pradėjome diskusijas su Aplinkosaugos forumu dėl invazinių rūšių Lietuvoje. Čia nearti dirvonai, aišku viena – nėra bendros vyriausybinės politikos dėl voljeruose auginamų invazinių rūšių (dėmėtųjų elnių, skandinaviško tauriojo elnio porūšio ir pan.).

Varžybų akimirka
Nuotrauka: iš LMS Gamta archyvo

Susiję straipsniai

LMS Gamta, Sūduvos medžiotojų sąjunga ir Lietuvos medžiotojų sąjunga kreipėsi į Lietuvos aplinkos ministeriją, kad būtų skubiai pakeistas Lietuvos Respublikos medžioklės taisyklių IX dalies „Su medžiokle susijusi draudžiama veikla“ 58.3.9 papunktis, kuris draudžia medžioklės plotuose medžiotojams turėti naktinius taikiklius, nes š. m. gegužės 16 d. Lietuvos Respublikos Seimas, pakeisdamas Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 3, 13 ir 37 straipsnius, įteisino jų naudojimą civilinėje apyvartoje.
Nei plauko, nei tauko!

Raimondas Ribačiauskas, Lietuvos medžiotojų sąjungos Gamta prezidentas

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.