Patirtis

Neapsigaukite internetu pirkdami medžioklines prekes! Sužinokite, kaip atrodo prekė, kurią gausite?0


Skelbimas, kuriame Pulsaras buvo siūlomas už 70-90 eurų
Skelbimas, kuriame Pulsaras buvo siūlomas už 70-90 eurų
Ekrano nuotrauka

Internete pasirodė skelbimų apie parduodamus naktinius taikiklius. Sakau sau – reik jamti, vis tiek kada nors bus įteisinti… Bus galima tada ir pamedžioti be streso žvėrims! Iki tol medžiojau sutemose tik su prožektoriumi. Būdavo, ateina šernai – švyst prožiku ir, atrodo, juos kaip vėjas nupūtė nuo jaukyklos. Joparasate… Būtų naktinis, pasirenki, ką iš bandos reik išimti, ir problemų nėra. Per paprastus žiūronus nakčia dar kažką galima įžiūrėti – siluetai… Tačiau, jei tik uždegi prožektorių, viskas – šernai kaip pavasarinis rūkas išnyksta! Laukti, kol sugrįš, ar jau lipti iš bokšto?

Tokį įrenginį pirkėjas gauna vietoj „Pulsar“.
Nuotrauka: Ramūnas Leonavičius

Didelės diskusijos valdžiažmogių sueigose… O jei leisime naudoti naktinius, tai šitie rupūžės medžiotojai visus žvėris iškals! Čia toks seimūno Lino Jonausko, pseudogamtošniko, požiūris.

Noriu patikinti – esu varovas ir medžiotojas gal nuo kokių 1979 m. (medžiotojo bilietą išsilaikiau 1988 m.) – niekada medžiotojai nenorėjo ir net nebando savo plotuose išnaikinti medžiojamųjų žvėrių! Man toks jausmas, kad pseudogamtošnikas L. Jonauskas yra visiškas infantilas medžioklės klausimais. Kai pasižiūri į jo argumentus, tai atrodo, kad reik išnaikinti lietuvių tautą, o palikti „gyvuoti“ tik Seimo narius su Agne Gedviliene priešakyje.

Jonauskai, ar neturi nieko prieš, kad žvejai naudoja visokius „viperius“ žuvims susekti ir sugauti, o turi pretenzijų medžiotojams? Jonauskai, ar susekei, kiek „žuvininkų“ teisėtai sugavo žuvų su tais prietaisais? Pats demonstruoji atseit sugautą žuvį, kurią atseit paleidi… Įdomu būtų pamatyti lynuką, užkibusį ant kabliuko, kuriam prieš traukiant į krantą pažeidžiamas stuburas. Nė viena žuvis, pakirsta žvejybinio kabliuko, neišgyvena! Mitas „pagavai – paleisk!“ Visos žuvys, sugautos kabliuku, potencialiai yra laikinai plaukiojantys lavonai. Jonauskai, ar tu gamtosaugininkas, ar tu populistas, siekiantis karjeros? Aš dar prieš Seimo rinkimus sakiau – jei balsuosite, „gamtos mylėtojai“, už L. Jonauską, bus bėdų gamtos apsaugos srityje… Mano pranašystės, deja, išsipildė.

Na, grįžkime prie internetinių pirkimų. Per savo pirkimo internetu istoriją nė karto neapsišoviau… Gražias prekes gaudavau. Žūrau: feisbuke „nerealus pasiūlymas“ – naktinio matymo prietaisas tik už 79 eurus. Akcija! Pirmiems užsisakiusiems tokia nereali kaina. „Išpardavimas“! Naktinis, kainuojantis beveik pusantros štukos, tik už mizerną kainą! Susigundžiau…

Laukiau gan ilgai. Vienas pranešimas atėjo: jūsų užsakymas priimtas.. Antras – jau siunčiamas. Trečias patvirtina – jūsų užsakymas išsiųstas. Nesitikėjau, kad esu laimingųjų sąraše! Ateina SMS – galite prekę atsiimti paštomate. Lekiu laimingas link paštomato. Bandau prekę atsiimti, bet kažko neduoda… Gerai, kad prie paštomato buvusi moteriškaitė padėjo.

Atsiimu prekę, bet man kažkodėl jos dydis įtartinas… Naktinis turėtų būti didesnis ir sunkesnis. Tačiau euforija didesnė – gavau! Pakuoju… Jopapa… Kažkokia chernia… Vaikiškas binoklis! Aha, čekio iš paštomato neturiu, bet turiu vaikišką binokuliarą! Apgavo rupūžnai!

Bandau per feisbuką parodyti draugams ir kolegoms ir perspėti, kad neapsigautų, tačiau kai kurie atrašo – mes irgi tokią prekę gavome… Vadinasi, ne aš vienas apgautas buvau. Kas svarbiausia, dar iki gaunant užsakymą, feisbuke pasirodė „nuostabus pasiūlymas“ įsigyti už tokią pačią kainą ir profesionalią filmavimo kamerą Go PRO! Kadangi naktinis pakeliui, užsisakiau ir šį produktą. Bus gera proga pafilmuoti medžioklėje! Bet kai atėjo, matyt, žaislinė kamera, o paskui pranešimas iš Lietuvos pašto, kad siunta jau tuoj bus paštomate, susisiekiau su paštu ir paprašiau, kad siuntinį man pristatytų į namus, kur aš jį išpakuosiu. Jei tai bus ta prekė, kurią užsakiau, aš ją apmokėsiu su visomis kurjerių ir pan. išlaidomis. Pusę nedėlios su paštu susirašinėjau! Iš pradžių atėjo žinutė, kad jums bus pristatyta siunta į namus, o paskui viskas nutrūko. ATSIIMKITE SUSIMOKĖJĘ paštomate! Vėl skambinu, sakau: kol prekės gyvai nepamatysiu, jokių mokėjimų nedarysiu. Griežtas atsakymas: KOL NESUSIMOKĖSITE, siuntos negalite atidaryti! Ką gi, siuntos taip ir neatsiėmiau…

Po visko pradėjau domėtis puslapiais, kurie taip intensyviai reklamuojasi parduodantys „medžioklines“ prekes. Kuo toliau pradėjau domėtis, tuo įdomiau darėsi sekti šių „pardavėjų“ puslapius. O jų pavadinimai tikrai intriguojantys, čia tik keletas pavyzdžių: bayviewtar.shop, jargate.shop, vividve.shop, axialtar.shop, Craftedesn, Vfvgvf, GPDJ, Ziyziys fl, Uiouios rdd, ir net naudoja tokį prekių ženklą kaip Zeiss ar Leupold ir t. t.

Pradėjęs domėtis pačiais puslapiais, pamačiau tendenciją – beveik nė vienas puslapis su medžioklinėmis reklamuojamomis prekėmis neturi nieko bendro! Iš esmės tai drabužių, daugiausia moteriškų, pardavėjai, kurių visi galai veda į Kiniją. Ir nesikuklina skelbdami apie parduodamas įvairiausias prekes, ir, kas svarbiausia, pasaulinio lygio kompanijų produktus!

Kolegos ir kiti vartotojai, prieš spausdami ant jums parduodamo ir patinkamo produkto, pasidomėkite giliau. Neapsigaukite pamatę prekę superkaina! Būtinai prieš tai pasidomėkite pardavėjo interneto puslapiu. Ar tai bus medžioklinė prekė, ar kita buitinė…

Medžioklei valio! Medžioklei ačiū!

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv