Medžioklės reikmenys

Naujoji Fiocchi Group linija Green Core – visiškai suyrančios amunicijos dalys0

Bešvinė amunicija, aplinkai nekenksmingos medžiagos – tai šiais laikais jau nebe koks kaprizas, o svarbus poreikis. Vis daugiau žinomų prekės ženklų pradeda siūlyti produktus, pagamintus iš ekologiškų medžiagų.

Fiocchi grupė su Baschieri & Pellagri inžinieriais ir dizaineriais identifikavo kelis techninius sprendimus, kad sukurtų lygiavamzdžio šovinio konteinerius iš medžiagų, gamtoje suyrančių visu 100 procentų. Kartu reikėjo užtikrinti, kad nesumažėtų šovinių efektyvumas.
Šis projektas pradėtas praėjus vos metams po to, kai Baschieri & Pellagri prisijungė prie Fiocchi grupės. Tai rodo reikšmingą šių žinomų kompanijų bendradarbiavimo posūkį: sujungtos žinios ir inovacijos, siekiant sukurti kuo ekologiškesnius sprendimus.

Nuotrauka: iš archyvo

Ieškant naujų sprendimų buvo įtraukti Bolonijos universiteto ekspertai, padėję sukurti naują polimero junginį, kuris visiškai biologiškai suyra. Taigi, buvo sukurti konteineriai, kuriuos galima naudoti ir sportiniams, ir medžiokliniams šoviniams. Siekiant užtikrinti puikius balistinius rodiklius, atlikti nuodugnūs testai su įvairiais lygiavamzdžiais šautuvais įvairiomis oro sąlygomis, atsižvelgiant į oro drėgmę ir temperatūrą.

Fiocchi grupės ryžtas kurti žalius produktus kyla iš patirties, įgytos dešimtmečius kuriant įvairius šaudmenis, atsisakant ir švino, ir kitų sunkiųjų metalų. Šiuo metu kuriami šaudmenys su kulkomis, sukurtomis iš vario lydinių, plieno, bismuto. Taigi, šovinių konteineriai iš ekologiškos medžiagos yra logiškas žingsnis kelyje į žalią mąstyseną.

Susiję straipsniai

Šaudmenys su 100 procentų aplinkai draugiškais konteineriais bus prieinami nuo 2022 m. sausio. Juos siūlys ir Fiocchi, ir Baschieri & Pellagri.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba spaudos prekybos vietose!

LA.lv