Medžioklės reikmenys

Naudinga, patogi ir patikima apranga Hart0

Atėjęs į parduotuvę ir pamatęs visas kainas, visą įvairovės margumyną, gali sutrikti. Kaip išsirinkti, kaip suprasti, kuris ir kurio gamintojo drabužis geriausiai atitiks tavo poreikius? Permokėti nesinori, suklysti irgi ne. Telieka tik išbandyti, o išbandžius papasakoti kitiems.

Taip pernai rudenį nusprendžiau, kad man reikia gražaus neperšlampamo medžioklinio kostiumo kamufliažiniu raštu. Prieš tai dėvėjau žaliųjų alyvuogių spalvos Jahti Jakt, nematomą gyvūnams. Kadangi man labiausiai prie širdies medžioklė sėlinant (kartais priropojant ar prilendant), nusprendžiau ieškoti kažko maskuojamo. Prisiminiau, kad pernai Vilniuje vykusioje parodoje Hunting Horn Show svečiavausi prie parduotuvės Medžioklis stendo, kur malonios ir nusimanančios pardavėjos pasiūlė pasimatuoti nuo pavasario iki rudens tinkantį kostiumą Latok 2D, kurį gamina ir platina Ispanijos kompanija Hart.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Kostiumą sudaro kelnės ir dvipusė striukė. Spauda ant audinio – hiperrealistiška. Trijų sluoksnių Soft Shell (minkštos membranos) striukė tyli. Audinyje yra vandeniui ir vėjui nepralaidi membrana – Luminated PU. Šiek tiek rūpesčio kelia tai, ką ši membrana darys po skalbimo, todėl nusprendžiau, kad aprangą tik skalausiu, o ne skalbsiu kokia nors skalbimo priemone.

Audinys labai tylus ir atsparus kibimui

Striukė yra dvipusė: viena pusė – natūralaus miško fono, kita – Blaze camo (oranžinis kamufliažas). Kadangi gyvūnai spalvų neskiria, šakų ir lapų raštas oranžiniame fone gana gerai maskuos medžiotoją, nejudriai stovintį per medžioklę su varovais. Na, o sėlinant oranžinė pusė nereikalinga. Natūralus šakų, lapų ir žolės vaizdas padaro medžiotoją nematomą miške ir krūmuose. Sudžiūvusioje žolėje jis galėtų šiek tiek išsiskirti, nes yra tamsesnis nei aplinka. Audinys labai tylus ir atsparus kibimui – dygliai ir šakos nuslysta, o braudamasis per krūmus medžiotojas nekelia didelio triukšmo. Dvi striukės pusės – patogu, bet tai ir nedidelis minusas, nes reiškia, kad nėra pamušalo. Šaltesniu oru reikia pradėti galvoti apie kitą, pašiltintą medžioklinę striukę.

HART Latok 2D

Hart Latok 2D striukėje yra šešios užmaskuotos kišenės: po dvi kiekvienoje pusėje (žalioje ir oranžinėje) ant krūtinės ir dvi rankoms pasišildyti. Apatinės kišenės gali būti naudojamos ir iš žalios, ir iš oranžinės pusės. Atitraukus abu užtrauktukus, nušalusias rankas galima įkišti į kelnių kišenes, nepakeliant striukės. Vėsesnę rudens dieną stovint kvartale tokia ekstra gali praversti.
Kelnės tiesiog idealios. Yra dvi paprastos kišenės, užpakalyje dvi su paslėptu užtrauktuku ir iškyša, apsaugančia nuo lietaus, dvi šoninės kišenės klešnės viršuje – abi su užtrauktukais, taip pat kišenė peiliui. Trisluoksnis kelnių audinys yra su laminuota membrana, apsaugančia nuo vandens ir vėjo. Net priklaupus ant kelių rasotoje žolėje ar drėgnose samanose oda jaučia tik šaltį, bet ne drėgmę. Kelnės tylios ir minkštos, gerai priglunda prie kūno, o specialus sukirpimas leidžia patogiai judėti. Kelnes galima užmauti ant batų, bet klešnės apačioje nėra lipuko ar gumos, kuri neleistų vandeniui sunktis į batus, jeigu pasitaiko įlipti į gilesnę balą. Striukės rankovėse nėra vadinamųjų manžečių, tik guma. Tam tikra prasme tai patogu, bet nėra galimybės rankovės sutraukti, mūvint pirštines.

Natūralus šakų, lapų ir žolės vaizdas padaro medžiotoją nematomą miške ir krūmuose

Kostiumas labai gerai apsaugo nuo vėjo. Gyvenu prie jūros, kur praktiškai visuomet pučia vėjas, kurio greitis būna net 15 m/s. Rudenį jis atpučia ir lietaus lašus, o žiemą – sniegą. Trijų sluoksnių audinys su membrana visiškai apsaugo nuo vėjo ir drėgmės. Vilkėdama kostiumą su pirmo ir antro sluoksnio termomedžiaga, jaučiausi patogiai ir stovėdama kvartale, kai oro temperatūra buvo apie 4–5 laipsnius šilumos, net per lietų.

Vienas trūkumų yra tas, kad nėra gobtuvo. Tai reiškia, kad reikia pagalvoti apie kepurę ir šaliką. Pirštinės ekipuotę papildo ir neleidžia šalčiui prasprūsti per nuogas rankas bei pamažu, antrajam varymui artėjant į pabaigą, trečiojo varymo pradžioje, atšaldyti kūno. Eidama varove, striukę velkuosi oranžine puse į išorę, ir nereikia liemenės. Tada galima rengtis lengviau – šiltos striukės galima ir nebesivilkti. Su Latok kostiumu neprakaituojama. Aišku, drėgmė jaučiasi, bet ji labai greitai išvėdinama ir atvėsus po ilgo ir sunkaus sėlinimo ar varymo nesušąlama. Apskritai Latok 2D yra idealus medžioklei rudenį, ankstyvą žiemą ir pavasarį. Kaip bus vasarą, parodys laikas. Manau, kad be termoaprangos net ankstyvą rytą stirninų medžioklėje gegužės pabaigoje ir birželį šis kostiumas bus idealus.

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.