Patirtis

Moterų medžiotojų klube – nauji vėjai0


Lina Gedrimaitė-Baužė
Lina Gedrimaitė-Baužė
Lina Gedrimaitė-Baužė

Moteris medžiotojų gretose jau nebe naujiena Lietuvoje, nors dar prieš gerą dešimtmetį vyrai žegnodavosi moterį miške išvydę. Visokių prietarų apie dailiąją lytį medžioklėje sklandė. Požiūris į moterį medžiotoją keičiasi, ir itin sparčiai, tad dabar situacija visiškai kitokia. Moterį šiuo metu vyrai mielai priima į medžioklę, ją gerbia ir laiko lygiaverte medžiotoja. Nueitas ilgas kelias: daug blogų, skausmingų ar net įžeidžiančių patyrimų miškuose ir viešojoje erdvėje. Bet kuo toliau eini tuo keliu, tuo daugiau šviesos matai. Keitėsi laikai, keitėsi žmonės. Dabar jau mes kitokios ir medžiotojai vyrai kitokie. Dabar mes kompanionai, bendraminčiai gamtoje. Prie šių virsmų, be abejo, stipriai prisidėjo ir 2017 metais įsikūręs Moterų medžiotojų klubas (MMK).

Klubo veikla prasidėjo nuo keturių energingų moterų bendrystės. Kai susitikome, mus užvaldė mintis suvienyti visas tokias kaip mes. Kūrėme klubą, rašėme įstatus, medžiojome, planavome veiklą, vėl medžiojome, šventes organizavome, sėmėmės patirties, vėl medžiojome… Klubas plėtėsi. Mes žydėjome. Išsirinkome prezidentę Ramutę Juknytę. Ji buvo mūsų įkvėpėja, idėjų generatorė ir jų įgyvendintoja. Bet kaip ir kiekvienoje bendruomenėje, atėjo permainų metas. Šių metų spalio 15 dieną visuotinio susirinkimo metu klubas išsirinko naują prezidentę Liną Baužę. Ją ir kalbiname.

Lina, sveikinu su naujomis pareigomis! Sakyk, kaip jautiesi šiandien?

Tiesą pasakius, nors turėčiau džiaugtis, tačiau klubą paliko keletas merginų ir dėl to jaučiuosi sutrikusi. Bet turime žiūrėti į priekį. Moterys medžiotojos nėra eilinės moterys. Jos visos labai stiprios, įdomios, neeilinės asmenybės. Kiekviena su savo neeiline gyvenimo istorija. Gerbiu jas visas. Perėmiau pareigas iš fantastiškos moters, turiu tęsti jos pradėtus darbus ir imtis naujų. Šios pareigos man didžiulė atsakomybė. Tikiuosi, nenuvilsiu savo merginų.

Kas iki šiol nuveikta?

Penkerius gyvavimo metus MMK aktyviai darbuojasi, organizuodamas įvairias medžiokles ir renginius. Kasmet vyksta stirnų ir ančių medžioklės, taip pat didelės rudeninės medžioklės su varovais, kuriose dalyvauti kviečiame damas ir iš kitų valstybių.

Mes aktyviai dirbame ir šviesdamos visuomenę. Mūsų damos mielai atsiliepia į kiekvieną mokyklos ar vaikų darželio kvietimą paskaityti paskaitą apie medžioklę, kas tai yra ir kuo jos reikalingos.

Mūsų klubo narės dalyvauja ir įvairiuose miestų ir kaimų savivaldos suorganizuotuose renginiuose, sriubos virimo konkursuose ir šaudymo varžybose. Tai atskira tema, kurios plėtrai ateityje skirsime ypatingą dėmesį.

Kokį MMK matai ateityje?

Mano akimis, MMK turi būti atviras visoms Lietuvos moterims medžiotojoms ir prijaučiančioms medžioklei. MMK turi vienyti. Visos turime vieną gražų pomėgį – medžioklę. Privalome būti kartu. Moterys yra didelė jėga. Kartu mes galime daug gražių dalykų nuveikti. Bendrystėje gera ir tikrai labai smagu. Mes galime padaryti medžioklę gražesnę, galime tęsti senąsias tradicijas ir kurti naujas. Šviesti visuomenės dalį, nesusijusią su medžiokle, taip pat labai svarbus mūsų tikslas, dar jaunosios kartos supažindinimas su gamta, joje vykstančiais procesais. Veiklos tikrai labai daug, tik spėk daryti.

Viena iš krypčių bus ir šaudymo sporto populiarinimas. Kaip jau minėjau, tikimės įtraukti daugiau damų į medžioklę ir šaudymo sporto varžybas. Kol kas visų smulkmenų neatskleisiu, bet yra minčių surengti Lietuvos, Latvijos ir Estijos moterų medžiotojų bei sportininkių šaudymo varžybas. Viena iš mūsų klubo narių turi nuosavą gražią ir modernią šaudyklą, kur galėtų vykti toks Baltijos šalių moterų sportingo čempionatas. Greičiausiai čempionatas įvyks jau pavasarį.

Ar tiesa, kad Lietuvoje populiarių Medžiotojų lygos varžybų pradininkė esi tu?

Taip. Ir labai džiaugiuosi, kaip gražiai šis mano vaikas nusisekė. Buvau šių varžybų idėjos autorė ir organizavau pirmąjį ciklą, bet dabar Medžiotojų lyga gyvena savo gyvenimą. Varžybos vyksta skirtinguose Lietuvos regionuose ir jose susiburia daugybė medžiotojų, įskaitant ir tuos, kurių iki šiol galbūt nedomino lėkštelių šaudymas. Šios varžybos daugeliui atskleidė, kaip šaunu kartkartėmis kartu su kitais medžiotojais pašaudyti į skraidančius taikinius ir kaip smarkiai tai padeda pagerinti paties šaudymo įgūdžius, šūvio taiklumą. Dabar ir kolegos iš Latvijos pradėjo rengti panašias varžybas. Taigi, esu tikrai laiminga, kad man pavyko pradėti tokią plačią tradiciją!

Pasinaudodama proga noriu pakviesti visas Lietuvos moteris jungtis į Moterų medžiotojų klubą. Jame norime matyti visas, nesvarbu, iš kokio mūsų šalies kampelio jos būtų, patyrusios medžiotojos ar tik pradedančios, o gal tik planuojančios.

Kaip tapti MMK nare?

Susiję straipsniai

Tai padaryti labai paprasta. Brūkštelėkit el. paštu moterumk@gmail.com arba feisbuke Moterų medžiotojų klubas žinutę, kad norite įstoti į mūsų klubą, atsiųsime jums prašymą, užpildysite jį ir jūs jau MMK narė.

Naujas žurnalo „Medžioklė“ numeris jau išėjo!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.