Medžioklės reikmenys

Merkel K5 vienam šūviui0


Merkel K5
Merkel K5
Nuotrauka: iš archyvo

Paprastos ir elegantiškos išvaizdos K5 1906 metais sukūrė Zūlio ginklų meistras Franzas Jägeris. Jis išrado ypatingą spynos mechanizmą, skirtą vieno šūvio karabinui. K5 yra techniškai patobulinta versija su labai gražia buože, dėl kurios ginklas itin funkcionalus ir patogus naudoti.

Merkel K5
Nuotrauka: iš arcchyvo

Be to, jis sveria vos 2,3 kg. Bendras ilgis – 92 cm, vamzdžio ilgis – 51 cm, nuleistuko spūdis – 600 g. Standartinio vamzdžio skersmuo 17 mm, yra ir versija su sriegiu M15x1. Tai reiškia, kad prie šio klasikinės išvaizdos ginklo galima primontuoti ir duslintuvą, kad šūvis medžiotojams, medžiokliniams šunims ir aplinkai būtų mielesnis. Yra ir frezuotas bei atsarginis vamzdžiai.

Karabinas komplektuojamas su įvairiomis buožėmis – kairiarankiams, moterims skirta buože DS, taip pat galima užsisakyti individualiai pritaikytą buožę. Kaip papildomą galimybę Merkel siūlo tvirtinimo vietą atraminėms kojelėms.

Nors tokio pobūdžio karabinai Lietuvoje nėra itin populiarūs, nes labiau tinka medžioklei tykant, tačiau šis gražus ir elegantiškas ginklas ras vietą aktyvaus medžiotojo kolekcijoje. Kadangi ginklas nesunkus ir ne per ilgas, jis puikiai tinka medžiotojui, kuris suvaikšto nemenką atstumą ieškodamas tobulo laimikio.

Aišku, vienas šūvis reiškia, kad klysti negalima, bet medžiotojas, pasirinkęs tokį ginklą, supranta, ką daro, puikiai žino medžioklės plotus ir yra pasirengęs pasimėgauti visu be išimties medžioklės procesu.

Tinkami kalibrai

Standartiniai kalibrai: .223 Rem, .243 Win, 6,5×57R, .270 Win, 7×57R, 7×65R, .308 Win, .30-06 Spring, 8×57IRS, 6.5 Creedmoor
Magnumo kalibrai: 10,3×60R, .300 Win Mag

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.