Patirtis

Medžiotojai gali padėti ištirti ir išspręsti sulaukėjusių šunų problemą0

Nuptrauka: iš archyvo

VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos fakulteto Laukinių gyvūnų išteklių ir jų valdymo programos magistrantas Mindaugas Bakševičius vykdo tyrimą “Sulaukėjusių šunų išplitimas ir įtaka laukinei faunai Lietuvoje”.

Yra žinoma, kad Lietuvos gamtinėje aplinkoje pasitaiko laikinai arba nuolat gyvenančių neatsakingai prižiūrimų, valkataujančių ar visai bešeimininkių pavienių šunų ar jau susiformavusių jų grupių. Šiuo metu turimi tik padriki nesusisteminti pranešimai apie atskirose teritorijose besilaikančius tokius gyvūnus, nenustatytas jų poveikio laukinei faunai ar naminiams gyvuliams/gyvūnams mastas, nežinomi jų elgsenos ypatumai, nežinoma susidarančių grupių gyvavimo trukmė ir pan.

Kol kas keliame tik prielaidas apie susidariusią probleminę situaciją, bet neturime argumentais ir tyrimais pagrįsto pagrindo kreiptis į suinteresuotas institucijas. Todėl kreipiamės į medžiotojus, kviesdami pasidalinti informacija apie jų medžioklės plotų vienetų (MPV) teritorijose besilaikančius/besiveisiančius tokius šunis.

Šiuo metu pamatiniai duomenys renkami apklausiant MPV vadovus.

Susiję straipsniai

Jei turite informacijos, foto/video apie lakstančius be priežiūros šunis savo plotuose, informuokite savo MPV vadovą arba tiesiogiai susisiekite su Mindaugu, tel. +37065557078, Whatsapp, Viber, Telegram, Messenger Mindaugas Bakševičius.

Prenumeruokite žurnalą Medžioklė iki 2022 m. pabaiga!

LA.lv