Medžioklės reikmenys

Mannlicher Scout – modernus požiūris į gyvenimą0

Nuotrauka: iš archyvo

Steyr Mannlicher parduoda ginklus, išsiskiriančius kokybe, gražia apdaila, elegancija ir tikslumu, nors daugiausia jie asocijuojasi su klasikinėmis linijomis – mediniu apsodu. Vis dėlto yra išimčių, ir vieną tokių pamačiau aktyviojo poilsio parodoje IWA Outdoor Classics 2016, vykusioje kovo mėnesį Niurnberge. Mannlicher Scout nėra jokia naujovė, bet verta paminėti dėl itin modernios pasaulėžiūros.

Scout buvo pagamintas kartu su legendiniu JAV pėstininku, pulkininku leitenantu Jeffu Cooperiu. Ginklas pasižymi į ateitį orientuotu dizainu ir inovatyviais techniniais sprendimais. Įdomus šio ginklo požymis yra į apsodą integruotos karabino atramos kojelės, pailginta Weaver tipo bazė, atlenkiami taikikliai nenumatytoms situacijoms ir viena papildoma dėtuvė.

Nuotrauka: Mannlicher

Atraminės kojelės

Paprastai, įsigijus ginklą, jis pritaikomas konkretiems savininko poreikiams, pavyzdžiui, kai kurie medžiotojai savo karabinui prideda atramines kojeles. Scout atveju tai nebūtina, nes atlenkiamos kojelės integruotos į sintetinės medžiagos apsodą. Kai jų nebereikia, galima užlenkti ir jos netrukdys, skirtingai nuo primontuotų kojelių. Didžiausias Scout atramų trūkumas – jos nelabai reguliuojamos į ilgį. Kojeles galima naudoti ne tik šaunant atrėmus į žemę ar kokį kietą paviršių, jos gali būti naudingos ir šaunant iš rankos. Lietuvoje dėl ilgos žolės vasarą kojelių dažnai neišeina panaudoti, bet jos praverčia ten, kur yra bent šioks toks reljefas ar akmuo. Tarp kojelių yra specialūs UIT bėgeliai, į kuriuos galima primontuoti papildomą įrangą.

Panaudojimas

Mannlicher Scout yra idealus sprendimas įvairovei, patvarumui, tikslumui. Tai patikimas įrankis, sukurtas ant kompaktiškos ir lengvos karabino su spyna platformos. Ginklas lengvai tinka įvairioms medžioklės rūšims, ant jo galima montuoti bet kokio tipo optinį taikiklį. Jeigu optinis taikiklis nuvilia, ant ginklo yra atlenkiami išoriniai taikikliai, kuriuos galima aktyvinti per keletą sekundžių. Pagal specialius J. Cooperio nurodymus buvo sukurta dėtuvė, duodanti šovinius iš dviejų pozicijų. Dėtuvei įdėti reikia minimalios jėgos, o išimama ji kartu nuspaudus du mygtukus, esančius abipus dėtuvės. Į dėtuvę telpa penki šoviniai. Papildomai yra antra, apsode esanti, dėtuvė, jeigu staiga baigtųsi amunicija.

485 mm ilgio ginklo vamzdis frezuotas, šaltai kaltas. Bendrasis ginklo ilgis – 1005 mm, svoris be taikiklio – 3 kg. Taigi šis ginklas puikiai tinka ilgiems žygiams, nes medžiotojo nenuvargina. Dinamiškos medžioklės gerbėjams bus patogus ir palyginti trumpas vamzdis, kuris pernelyg nepaveikia ginklo kokybės.

“Aš renkuosi Steyr Mannlicher Classic!”

Sauga

Scout išsiskiria unikalia 2 + 1 trijų pakopų apsaugos sistema, kuri pritaikyta ir kitiems Steyr Mannlicher produktams. Kai ginklas parengtas šauti, apsauginis jungiklis pasuktas ties raudona žyma. Pirmoji jungiklio pakopa leidžia atjungti šaudymo mechanizmą, bet vis dar galima judinti spyną. Antroji pakopa yra tada, kai atjungus šaudymo mechanizmą užblokuojama spyna, tokiu būdu leidžiant ginklą saugiai nešioti net jeigu karabinas užtaisytas. Apsauginį jungiklį lengva reguliuoti, tiesiog jį pasukant į priekį ar atgal. Tai yra funkcionali ir apgalvota sistema, sukurta galvojant apie saugumą.

Modeliai

Steyr Mannlicher galima įsigyti su juodu, pilku, purvo spalvos ir žaliu sintetiniu apsodu – iš viso penki skirtingi variantai. Kalibrų versijos: .223 Rem, .243 Win, 7mm-08 Rem, .308 Win. Komplekte yra dvi penkių šovinių talpos dėtuvės. Atskirai galima įsigyti dėtuvių su dešimt šovinių. Taip pat puikus pasiūlymas – apsodo pailginimo dalys, leidžiant ginklą pritaikyti įvairaus ūgio medžiotojams.

Specifikacijos

Kalibrai: .223 Rem., .243 Win., 7mm-08 Rem., .308 Win.
Dėtuvės: 2 × 5 šoviniai
Apsodas: iš sintetinės medžiagos
Bendras ilgis: 1005 mm
Vamzdžio ilgis: 485 mm
Svoris be taikiklio: 3 kg

Susiję straipsniai

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.