Patirtis

LŽŪBA priminimas: o kaip bus su laukinių paukščių daromos žalo atlyginimu?0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Šaltinis: ukininkopatarejas.lt

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA) raštu kreipėsi į žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką ir aplinkos ministrą Simoną Gentvilą dėl laukinių paukščių daromos žalos atlyginimo.

Kaip sakoma rašte, kurį pasirašė asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis, daugiametė patirtis rodo, kad kiekvienais metais per šalies teritoriją praskrendančių ar į Lietuvą grįžtančių laukinių paukščių pulkai padaro didelę žalą arba visiškai sunaikina žemdirbių pasėlius.

Asociacijos pastebėjimu, 2009 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva Dėl laukinių paukščių apsaugos įpareigoja valstybes nares skirti išskirtinį dėmesį Ekologinių metodų, padedančių išvengti paukščių daromos žalos kūrimui ir tobulinimui. Visos Lietuvos žemdirbiams opų klausimą 2021 m. balandžio 14 d. svarstant Seimo Kaimo reikalų komitete (KRK), Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijų buvo paprašyta peržiūrėti teisės aktus bei patikslinti juos taip, kad ūkininkams būtų tinkamai atlyginama už žalą, kurią paukščiai padaro. Tas pats klausimas KRK pakartotinai svarstytas pernai birželį.

ŪP portalas rašė, jog šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį vykusiame LŽŪBA prezidiumo posėdyje žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas atskleidė, kad faktiškai klausimas yra beveik tame pačiame pradiniame taške. Reikalai esą pajudės tuomet, kai bus užbaigta Aplinkos ministerijos užsakyta speciali mokslinė studija.

Dabar LŽŪBA teiraujasi ministrų: „Kokie pakeitimai teisės aktuose padaryti, kad žemdirbiams būtų atlyginta laukinių paukščių padaryta žala?“.

PRENUMERUOKITE Žurnalą iki 2023 metų pabaigos!

Susiję straipsniai

Naujas žurnalo numeris jau greitai prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.