Patirtis

LMS Gamta apie Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos posėdį0


Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas
Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas
Nuotrauka: iš archyvo

Š.m. spalio 6 d. įvyko Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos posėdis nuotoliniu būdu. Svarbiausi klausimai:

– Sūduvos medžiotojų sąjunga pareiškė pastabą, kad medžiotojus vienijančios visuomeninės organizacijos yra nepakankamai įtraukiamos į medžioklę reglamentuojančios įstatyminės bazės kūrimo procesus.

– LMS “Gamta” ir Sūduvos medžiotojų sąjunga pareiškė pastabas, kad AM teikia Medžioklės įstatymo pataisas, nors dar nesibaigęs teisminis ginčas, dėl atėmimo iš medžiotojus vienijančių visuomeninių organizacijų teisės dalyvauti Teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisijoje. Pirmos instancijos teismas mūsų ieškinį tenkino. ES pozicija, kuo daugiau įtraukti visuomenę į valstybės valdybą, deja AM atstovai tai įsivaizduoja kitaip.

– vyko apsikeitimas nuomonėmis dėl medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui apskaičiavimo metodikos tobulinimo. Čia interesai susikirto. Medžiotojai mano, kad laisvėje gyvenantys gyvūnai yra ne tik valstybės nuosavybė, bet atlieka svarbią socialinę funkciją, be to žemės ir miškų savininkai gyvūnų maitinimosi plotų sąskaita gauna pajamas. Taigi padarytą žalą turi dengti visi. Atskiras klausima – vilkų daroma žala. Nustebino mokslininkų pozicija, kad vienintelė apsaugos priemonė yra tvoros, kurios yra lengvai kilnojamos. Matyt mokslinio darbo autorius primiršo, kad yra dar gal 4 apsaugos priemonės, kad vilkai kasasi, lipa, šoka ir tikiuosi sulauksime ekonominių paskaičiavimų, kurie turi priklausyti nuo valdos dydžio, naminių gyvulių bandos dydžio ir pan. Nes per neatsakingą sprendimą galime ubagais paleisti smulkius naminių gyvulių augintojus. Apie vilkų galimybes siūlau pasižiūrėti internete Žydrūno Juozapaičio puslapyje “STOP vilkų veisimui”. Be to tai kvepia lobizmu.

– taryba priėjo vieningos nuomonės, kad biotechninių įrenginių statyba privačioje valdoje turi būti suderinta su žemės ir miškų savininkais. AM ministerija mano, kad susitarimas g.b. žodinis ar laisvos sutarties pagrindu.

– dėl medžioklinių šunų veislių naudojimo medžioklėje. Buvo siūlymas, uždrausti dalyvauti medžioklėje šunims be kilmės dokumentų. Atsižvelgiant į tai, kad dokumentų nereikėjo 8 metus, aš jau nerašysiu kieno iniciatyva, pradžiai siūloma, kad į medžioklės taisykles reikia įrašyti , kad medžioklėje gali dalyvauti tik medžioklinių veislių šunys, kurių sąrašas yra patvirtintas, sekantis žingsnis per medžioklės kultūrą ir tradicijas pasiekti, kad medžioti su šunimi be kilmės dokumentų būtų paprasčiausiai gėda.

– dėl spec. priemonių (naktiniai matymo taikikliai) naudojimo medžioklės metu. Čia visos medžiotojus vienijančios organizacijos pareiškė AM pastabas. Išgirdome naujovę, kad ruošiama tvarka, kuri leis kažkieno atrinktiems medžiotojams medžioti probleminius vilkus su naktinio matymo taikikliais. Įdomu, kaip tai atrodys ? Ir ar rasime nors vieną būrelį ar klubą kuris leistų blaškytis po jo plotus kažkam su naktinio matymo taikikliu. Problema ir teismai garantuoti.

Susiję straipsniai

– sutarta, kad medžioklių su varovais metu būtina pastatyti ženklus prie įvažiavimų į mišką, įspėjančius apie organizuojamą medžioklę.

Žurnalo priedas Medžiojamieji gyvūnai – kanopiniai prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.