Patirtis

Lietuvos medžiotojų lyga 20200

Nuotrauka: sporting.lt

Tekstas: Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija

Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija 2019 metais sukūrė Medžiotojų lygą. Tai šaudymas į skriejančius taikinius pagal FITASC Compak sporting taisykles. Taisyklės yra tos pačios kaip ir Compak sportingo, tik skrydžiai lengvesni – kad kiekvienas medžiotojas turėtų motyvacijos tobulėti ir jam būtų įdomu dalyvauti bei siekti rezultatų. Medžiotojų lygoje skriejantys taikiniai atitinka medžiojamosios faunos judesius gamtoje.

Medžiotojų lygos idėja yra pritraukti kuo daugiau medžiotojų į sportininkų, šaudančių į judančius taikinius, gretas, kad kuo daugiau medžiotojų atsigręžtų į šaudymo Lietuvoje tradicijas, ir suteikti medžiotojams galimybę treniruotis bei lavinti įgūdžius, dalyvaujant varžybose pasiekti kuo aukštesnius rezultatus. Subūrus kuo daugiau šaudyklų į Medžiotojų lygą bus organizuojami renginiai visuose Lietuvos rajonuose. Sezono pabaigoje Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija organizuos bendras varžybas visiems Lietuvos medžiotojams – Medžiotojų lygos finalą.

Taigi kviečiame visus Lietuvos medžiotojų klubus, draugijas ir pavienius medžiotojus aktyviai dalyvauti Medžiotojų lygoje. Treniruotės ir varžybos vyks visose Lietuvos šaudyklose, visą pavasario ir vasaros bei rudens sezoną. Kaip sekėsi treniruotis, kviesime parodyti rudenį surengdami Medžiotojų lygos finalines varžybas Šiaulių šaudykloje. Atkreipiame dėmesį, kad Medžiotojų lygoje profesionalūs šauliai dalyvauja atskiroje Sportininkų kategorijoje ir į pagrindinį prizą, kurį įsteigė Vollit, nepretenduoja.

2019 metais Medžiotojų lyga labai gerai startavo – varžybose dalyvavo virš 300 šaulių. Šiemet Medžiotojų lygos treniruotės ir įskaitiniai etapai vyks net aštuoniose geriausiose Lietuvos šaudyklose. Medžiotojų lygos etapai bus rengiami Panevėžyje, Varėnoje, Kaune, Šiauliuose, Vilniuje, Marijampolėje, Molėtuose ir Ignalinoje. Šiemet medžiotojų laukia ir daugiau motyvacijos atvykti į kuo daugiau įskaitinių etapų skirtingose šaudyklose, nes dalyvaujantiems juose bus įteikti loterijos bilietai.

Kuo daugiau etapų dalyvauji, tuo daugiau šansų laimėti loterijoje.

Loterijos laimėtojus trauksime finale Šiauliuose rugsėjo 26 d. Bus galima laimėti Beretta šautuvą ir daug kitų vertingų prizų. Taigi, kuo daugiau etapų dalyvauji, tuo daugiau šansų laimėti loterijoje. Kiekvienas etapas – tai oficialios Medžiotojų lygos varžybos, kuriose galima laimėti taures, medalius ir rėmėjų prizus.

Medžiotojų lygos varžybose bus šaudoma 50 įskaitinių skriejančių taikinių (lėkštelių), skrydžiai bus paruošti pagal FITASC Compak sporting taisykles, jie imituoja medžiojamosios faunos trajektorijas. Pirmų 50 įskaitinių taikinių kaina – 20 Eur. Po varžybų galima tęsti treniruotes. Kiti 25 taikiniai – 6 Eur. Taip pat galima šaudyti ir kitas šaudykloje esančias disciplinas.

Susiję straipsniai

Atkreipiame dėmesį, kad kiekvienas į šaudyklą atvykstantis medžiotojas pirmiausia privalo dėvėti ausines arba kitas klausą apsaugančias priemones. Taip pat pagal tarptautines taisykles, norint apsaugoti akis nuo atsitiktinių lėkštelių skeveldrų, privaloma nešioti akinius.

Susitikimų šaudyklose grafiką galite rasti šiame žurnale ir feisbuke, Medžioklio ir Lietuvos medžioklinio šaudymo federacijos paskyrose. Taiklių šūvių!

Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.