Patirtis

Lietuvos medžiotojų draugijos naujienos0


LMD vadovas Gediminas Vaitiekūnas
LMD vadovas Gediminas Vaitiekūnas
Nuotrauka: iš archyvo

Po medžiotojų organizacijų kreipimosi dėl Aplinkos apsaugos departamento (AAD) viešinamos veiklos prieš medžiotojus kovo 30 d. įvyko nuotolinis Aplinkos ministerijos, AAD ir medžiotojų organizacijų susitikimas, skirtas susidariusiai situacijai ir tolimesniems santykiams aptarti.

AAD prašymu, medžiotojų organizacijos iš anksto pateikė savo klausimus raštu. Deja, susitikimo pradžioje AAD atstovai pareiškė: kadangi klausimai „negražūs“, tai į juos atsakymų nebus, pasišnekam apie gyvenimą. Diskusijoje nieko naujo nebuvo atrasta, AAD pažadėjo pokalbius su medžiotojų organizacijomis rengti periodiškai, bet paprašius atsakyti į visus raštu pateiktus klausimus, numykė kažką neaiškaus.

Taip pat buvo prašyta, kad AAD skelbtų Medžioklės taisyklių pažeidimų statistiką nuolatos, o ne tik „rezonansinių“ įvykių atveju. Mėnuo praėjo – jokio atsakymo nėra. Kreipėmės į Aplinkos ministeriją su prašymu pateikti Medžioklės taisyklių pažeidimų statistiką, išskiriant pažeidimus, padarytus medžiojant invazinius gyvūnus tamsiuoju paros metu su šunimis. Kol kas turime žodinę informaciją, kad tokių pažeidimų nuo leidimo medžioti invazinius gyvūnus su šunimis tamsiu paros metu neužfiksuota. O ažiotažą šia tema Seimo nariai ir ministerija kelia. Tuo metu pranešimų apie meškėnus Kuršių Nerijoje, Klaipėdos rajono savivaldybėje ir pietvakarių Lietuvoje daugėja. Todėl galime pasvarstyti, ar čia nekyšo Aplinkos ministerijos planas: uždraudus reguliuoti invazinius gyvūnus medžiotojams šunininkams, lėšos būtų paskirstytos kokioms organizacijoms, kurios neva tai padarytų geriau, nei patyrę medžiotojai.

Seime pradėta rengti Lietuvos Respublikos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategija. Pateikėme nemažai pastabų. Kažkodėl valdžia labai nori drausti ir riboti ginkluotų civilių teises ir galimybę gintis bei vykdyti Konstitucijos 3 straipsnį – ginti Tėvynę visomis įmanomomis priemonėmis. Manome, kad agresijos atveju nebeturi galioti jokie ribojimai naudoti A, B ar bet kokios kategorijos ginklus siekiant ginti savo šalį, savo šeimą ir save, jokių prevencinių policijos ginklų paėmimų. Esame Europos pasienio gyventojai, agresijos atveju gyvename pavojingiausioje ES vietoje. Turėtume jau mokykloje pradėti mokyti ir skatinti gyventojų gebėjimą naudotis ginklais ir atpažinti „žaliuosius žmogeliukus“, sudaryti sąlygas naudotis naujausiomis technologijomis. Vis lieka neaišku – nupylęs „žaliąjį žmogeliuką“ ar priešiškos šalies skiriamaisiais ženklais pasižymėjusį įsibrovėlį gaučiau savo šalies padėką ar kalėjimo?

Turime LMD, Ginklų pirklių asociacijos ir medžiotojų sąjungos Gamta užsakytos ir Spinter tyrimų atliktos reprezentatyvios Lietuvos Respublikos gyventojų apklausos rezultatus. Ne visi džiugina mūsų bendruomenę, bet tai objektyvi informacija. Bent jau visuomenės noras gauti daugiau žinių apie medžioklę, netgi mokyklose, teikia vilties.

Posted by Lietuvos medžiotojų draugija on Piektdiena, 2020. gada 3. janvāris

Išėjo elektroninė LMD ir kitų rėmėjų paremta D. Vilkelytės knyga Žmogus iš Panteono. Tado Ivanausko laiškai Teofiliui Zubavičiui, išleista Ekologinės knygnešystės iniciatyvos www.begemotas.com leidyklos. Ją galima rasti www.lituanistika.lt. LMD organizavo paramos rinkimą, iš savo ir rėmėjų lėšų sumokėjo už maketavimo ir fotografavimo darbus.

Išaiškėjo vienas akivaizdus žaliųjų organizacijų (seniai įtartas, o Vakaruose – oficialiai įvardytas) finansavimo šaltinis. Žalieji žvejai profesionalai į Lašišos dienoraštį gavo Gazprom finansuojamo projekto Nord Stream 2 gamtosaugos fondo „paramą“ – 149 tūkst. eurų, už kurią kartu su Seimo nariais Aiste Gedviliene ir Linu Jonausku stumia verslinės žūklės Kuršių marių Lietuvos dalyje draudimą. Vyriausybės programoje rašoma apie apribojimą ir reguliavimą, ko tikriausiai reikėtų, bet draudimas neminimas. Įdomu – profesionalių žvejų organizacija laikoma žalia, o medžiotojų organizacijos – kenkėjiškomis.

Toliau vyksta susirašinėjimas su įvairiomis institucijomis dėl LMD iniciatyvos vietoj Petro Cvirkos paminklo Vilniuje pastatyti paminklą kunigaikštiškai, karališkai tauro medžioklei, skirtą Vilniaus įkūrimo legendai, 700-ųjų įkūrimo metinių minėjimui.

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.