Šunys

Lietuvos laikų savininkų klubo naujienos0

Nuotrauka: iš archyvo

Šv. Velykų išvakarėse, balandžio 16 d. Kelmės rajone įvyko kasmetinė visų Lietuvos laikininkų šventė – paroda „Baltijos taurė 2022“.
Atidarymo metu Lietuvos laikų savininkų klubo prezidentas pasveikino gausų dalyvių ir žiūrovų būrį bei pristatė VDU Žemės ūkio akademijos, Miškų ir ekologijos fakulteto rengiamą akciją „1000 ąžuolų giria Lietuvos bendruomenėse“. Akcijos metu dovanojami iš ąžuolų gamtos paminklų sėklų išauginti kilmingi, sertifikuoti ąžuoliukai. Ši akcija – tai prisidėjimas prie Lietuvos gamtos išsaugojimo, stiprybės bei bendrystės simbolis.

„Vos tik sužinojau, kad šioje gražioje akcijoje gali dalyvauti ir medžiotojų šunininkų bendruomenės, iš kart klubo vardu išreiškėme norą dalyvauti akcijoje ir vieną tokį simbolinį ąžuolą pasodinti su klubu. Pasitarę su klubo nariais, nutarėme, kad atsakingiausiai juo pasirūpins mūsų klubo narys, Donatas Vilkas. Donatas yra laikininkas entuziastas, tikra klubo siela. Aktyviai organizuoja klubo renginius, negaili savo laiko ir lėšų. Todėl, tegul didingos kilmės ąžuolas jo kieme ne tik simbolizuos klubo narių bendrystę, ryšį su gamta, bet ir simboliškai teiks stiprybės kasdieniuose darbuose.„ – savo įžvalgomis pasidalino Dainius Bajorinas, Lietuvos laikų savininkų klubo prezidentas.

Ringuose pasirodė 48 Vakarų Sibiro laikos, 19 Rusų Europinių laikų, 2 Suomių špicai ir smalsumą visiems dalyviams ir žiūrovams sukėlusi išskirtinės išvaizdos – Jakutijos laika. Pirmasis toks egzempliorius Lietuvoje.

Parodoje teisėjavo Tarptautinės kategorijos teisėjas Arvydas Šarkus, Nacionalinės kategorijos teisėjas Gintaras Dilinskis ir Nacionalinės kategorijos teisėja Erika Junevičienė.

Paroda praėjo sklandžiai ir teisėjai išrinko gražiausius laikų atstovus. Gražiausias Vakarų Sibiro laikų patinas PERLAS IŠ DIDŽIULIŲ, sav. Darius Gaižutis, veisėjas Arvydas Šarkus, titulai LT CAC, N, BOB. Gražiausia kitos lyties atstovė ALFA, sav. Deividas Kasperavičius, titulai JN, BOS. Nugalėtojas Rusų Europinių laikų ringe MAMAI, savininkas Mark Budrevič, veisėjas Khomyakov V. N., titulai LT CAC, N, BOB. Geriausia kitos lyties atstovė VITA, savininkas Mark Budrevič, veisėjas Melnikov V. L., titulai LT CAC, N, BOS. Tituluotas ir Suomių špicas MERFIS, savininkas Evaldas Griškevičius, veisėjas Marius Krutulis, titulai LT CAC, N, BOB. Na ir pirmą syk dalyvaujančiai Jakutijos laikai SVOBODNAYA STAYA ZEN ZEN, savininkė Neringa Vanja Parveinė, veisejas G. R. Zhianshina, suteikti titulai JN, BOB.

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.