Medžioklės reikmenys

Leica Fortis 6 2-12x50i taikiklis0


Leica Fortis 6 2-12x50i
Leica Fortis 6 2-12x50i
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Daugeliui Leica prekės ženklas vis dar asocijuojasi tik su aukštos kokybės fotoaparatais, tačiau jau seniai šis vokiečių optinės įrangos gamintojas siūlo ir puikios kokybės žiūronus bei taikiklius, kurie turi labai mažai ar net visai neturi lygiaverčių konkurentų kokybės požiūriu. Naujausia, ką siūlo Leica, taip pat yra šiluminės stebėjimo kameros. Tačiau šį kartą dėmesį atkreipiame į taikiklį, kuris išsiskiria šešių kartų didinimu (angl. zoom).

Taip, tai tikrai ne patys pigiausi gaminiai, bet Fortis nėra ir vienas brangiausių Leica modelių. Tačiau prekės ženklas žymi viena – aukščiausios kokybės optinius prietaisus, nesvarbu, ar būtų kalbama apie žiūronus, taikiklius ar šiluminius antgalius.

Taigi, kas yra Fortis 6 2-12x50i? Reikia pradėti nuo to, kad pirmiausia į akis krenta 50 mm išvesties objektyvo skersmuo. Klasikiniu požiūriu geriausiu būtent medžioklei tykant laikomi 56 mm objektyvo taikikliai, nes tai reiškia viena: didesnis objektyvas – didesnis šviesos pralaidumas. Tai tiesa, tačiau šiuolaikinės technologijos užtikrina tai, kad dabar net mažesni objektyvai rodys net geresnį vaizdą, nei jis buvo, tarkime, prieš dešimtmetį naudojant techniškai geresnių rodiklių objektyvus. Jei objektyvas yra mažesnis, tai iš esmės reiškia, kad taikiklis yra lengvesnis, todėl ginklo svoris bus mažesnis.

Gamintojas žada, kad serija Fortis 6 jungia paprastą konstrukciją, patogumą naudoti ir aukščiausios kokybės optines galimybes. Šio taikiklio yra gana didelis matymo laukas: 20,4–3,5 metro 100 metrų atstumu. Taikiklio šviesos pralaidumas yra 92 proc., toks pat kaip ir Magnus serijos. Taikiklis yra kompaktiškas, pasižymi puikiais techniniais rodikliais, todėl tinka įvairioms medžioklės rūšims – tiek tykant, tiek sėlinant, net ir esant prieblandai, o 2 kartų didinimas (angl. magnification) leis gana efektyviai panaudoti ir medžioklėje su varovais. Didelis pliusas yra ir platus matymo laukas, tad bus lengviau pagauti judantį taikinį.

Fortis modeliuose taip pat yra BDC (angl. Bullet Drop Compensation), arba balistinė reguliavimo sistema. Tai didelis pliusas, nes leidžia prišaudyti taikiklį skirtingais atstumais ir net kalibrais. Tai reiškia, kad ginklu galima šaudyti ne tik į skirtingo atstumo taikinius, bet ir skirtinga amunicija. Didžiausia problema šaudant iš graižtvinio prišaudyto ginklo yra ta, kad paprastai galite nereguliuodami naudoti tik vieno tipo amuniciją. BDC šią problemą išsprendžia. Tai didelis žingsnis į priekį technologijų srityje, nes tokiu būdu ginklas ir taikiklis tampa universalūs. Atitinkamai galima rinktis vienos rūšies amuniciją medžioklei su varovais, o kitą, pavyzdžiui, bebrų medžioklei.

Šis taikiklis taip pat išsiskiria plonu taikymosi tinkleliu, automatiškai įjungiančiu ir išjungiančiu raudonąjį tašką. Raudonasis taškas taip pat turi devynis ryškumo lygius, todėl jį galima reguliuoti priklausomai nuo paros laiko ir aplinkos sąlygų. Pavyzdžiui, saulėtu oru raudonasis taškas turėtų būti ryškesnis, o prieblandoje reikia nustatyti mažesnį jo ryškumą.

Jei galvojate įsigyti optinį taikiklį arba pakeisti seną, Leica yra tas prekės ženklas, kurį tikrai verta apžiūrėti! Žinoma, pagrindinis minusas yra kaina, tačiau faktas tas, kad kokybiškas taikiklis yra net svarbesnis nei pats ginklas.

Specifikacijos

Susiję straipsniai

Priekinio lęšio skersmuo: 50 mm
Didinimas: 2–12 k.
Matymo laukas 100 m atstumu: 20,4–3,5 m
Lęšiai: AquaDura® danga
Taikymosi tinklelis: 4a
Baterija: CR2032
Ilgis: 335 mm
Svoris: 700 g
Kaina: 2245 eurai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv