Uncategorized

Ledas nusineša šešių elnių gyvybes…0

Nuotrauka: medžiotoju archyvas

Rytų Latvijoje per Pietų Susėjos upės ledą prasibrovė ir nuskendo šeši elniai.

Vietinis medžiotojas žurnalui „Medžioklė“ pasakoja, kad apie įvykį jam pranešė nuskendusius gyvūnus pastebėję žvejai.

„Upė toje vietoje yra apie 30 metrų pločio, apie du metrus gylio, gal ir mažiau. Pakrantėje auga obelys, kur elniai ateidavo vaišintis obelimis. Nesuprantama, kodėl banda perėjo per upę. Ledas neatlaikė žvėrių svorio… Sprendžiant iš pėdsakų, bandoje buvo 11-12 gyvūnų. Iš jų nuskendo šeši – jaunuoliai ir mažesnio ūgio antrametės patelės. Didžiausi elniai pabėgo iš ledo nelaisvės. Trys buvo perėję upę, keli pasuko atgal. Vienas iš elnių buvo sužalotas nuo. Tai liudijo kraujas sniege. Mažesni gyvūnai negalėjo išlipti iš šalto vandens. Jie pamažu prarado jėgas ir pasidavė upei…

Nuotrauka: medžiotoju archyvas
Nuotrauka: medžiotoju archyvas


Per savo ilgą medžioklės gyvenimą mačiau vienoje vietoje nuskendusius keturis šernus, bet nė karto šešių elnių. Kasmet upė pasiima elnią, kuris beatodairiškai perplaukia ją plonu ledu. Apie tai, kas įvyko, informavau kolektyvo vadovą, o jis savo ruožtu informavo Valstybinę miškų tarnybą“, – pasakoja Intis Vaļulis.

Savo ruožtu medžiotojų kolektyvo „Sloka“ vadovas Ivo Sloka sako, kad savo medžiotojo karjeroje prisimena ne vieną atvejį, kai žvėrys pralaužė ledus. Prieš 25 metus į Pietų Susea upės ledą prie Sprogių ledą įlūžo apie 10 šernų, prieš septynerius metus į Mėmelės upes ledą įlūžo briedis.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv