Patirtis

Latvijoje miško darbuotojai randa suaugusio lokio lavoną. Iškelta baudžiamoji byla0

Nuorauka: iš archyvo

Latvijos gamtos apsaugos valdybą penktadienį pasiekė žinia apie Šiaurės Vidžemėje rastą nugaišusį rudąjį lokį (Ursus arctos). Kartu su Valstybės policija įvykio vietoje išsiaiškinta situacija ir iškelta baudžiamoji byla. Meškos lavonas iš miško buvo išvežtas į laboratoriją ištirti.

Miško kirtimo darbuotojai rado meškos lavoną ir nedelsdami pranešė apie tai Valstybinei miškų tarnybai, kuri šią informaciją perdavė administracijai. Gamtos apsaugos valdyba kartu su Valstybės policija pagal kompetenciją pradėjo bylos tyrimą, nes rudasis lokys Latvijoje yra ypač saugoma nemedžiojama rūšis.

Rudasis lokys yra didžiausias iš Latvijos plėšrūnų. Meškų patelės gali sverti iki 150 kg, o patinai – 300 kg. Rudasis lokys gali gyventi iki 30 metų ir neturi natūralių priešų. Kasdieniame gyvenime jis nėra agresyvus ir dažniausiai vengia žmogiško kontakto. Meška gali tapti pavojinga žmogui per anksti sutrikusi iš žiemos miego, sužalota, taip pat lokių patelės su jaunikliais.

Metiniai lokių stebėjimo duomenys rodo populiacijos kreivę į viršų ir siekia beveik 80 individų, aptinkamų Latvijos miškuose. Didėjant lokių skaičiui, neišvengiamai daugėja ir netyčinių bei nežinomų susitikimų su šiais gyvūnais. Kad susitikus nenukentėtų nei meškos, nei žmonės, būtina pastebėti ženklus, signalizuojančius apie paties meškos buvimą ir jo guolį, nes tai leistų laiku išvengti bereikalingo meškos trikdymo. Šiuo tikslu administracija, bendradarbiaudama su Latvijos valstybinio miškų instituto „Silava“ ir Latvijos nacionalinio gamtos muziejaus specialistais, parengė gaires medžiotojams ir užsiimantiems medienos ruoša. Gairėse pateikiami ne tik paaiškinimai, bet ir vaizdinės priemonės – nuotraukos, darytos gamtoje, leidžiančios lengviau suprasti ženklus. Su parengta medžiaga galima susipažinti administracijos interneto svetainės skiltyje Gairės.

Šiuo metu pasaulyje yra apie 200 000 rudųjų lokių. Didžiausios populiacijos yra Rusijoje, JAV, Kanadoje ir Rumunijoje. Rudieji lokiai išnyko daugelyje Europos ir pasaulio šalių, tačiau palaipsniui jie pradeda grįžti į šias sritis.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv