Medžioklės reikmenys

Latvijoje leista medžioklėje naudoti termovizinius taikiklius, išplėsta naktinių taikiklių naudojimo tvarka0


Pulsar Thermion 2 LRF
Pulsar Thermion 2 LRF
Gamintojo reklamine nuotrauka

Po ilgų diskusijų ir ginčų Latvijoje buvo patvirtinti Medžioklės įstatymo pakeitimai, numatantys, kad nuo šių metų balandžio 1 d. bus leidžiama medžioklėje naudoti termovizinius taikiklius. Vis dėlto nustatyti ir keli apribojimai. Kaip ir naktinių taikiklių atveju, su termoviziniais taikikliais bus leidžiama medžioti tik šernus, lapes ir mangutus, nes Berno konvencijoje nustatyta, kokiems gyvūnams taikomas tam tikrų įrenginių naudojimo draudimas.

Šernai, lapės ir mangutai nėra minimi konvencijos prieduose, tad šiuos gyvūnus galima medžioti su naktiniais ir termoviziniais taikikliais. Saugumo sumetimais tamsiuoju paros metus (dvi valandos po saulėlydžio ir dvi valandos prieš saulėtekį) medžioklė leidžiama tik iš 2,5 metrų pakylos.

Apsilankykite gamintojo svetainėje!

Pulsar Thermion 2 LRF
Gamintojo reklamine nuotrauka

Anksčiau Latvijoje ir dieną buvo draudžiama naudoti naktinius taikiklius, išskyrus šernų, lapių ir mangutų medžioklėje, bet naujieji pakeitimai šią sąlygą patikslina. Dieną tiek naktinius taikiklius dienos režimu, tiek termovizinius taikiklius latviai galės naudoti medžiodami ir visų kitų rūšių gyvūnus, o tamsiuoju paros metu šiuos taikiklius bus galima naudoti tik minėtų trijų rūšių medžioklei.

Tarp kitko, naktiniai taikikliai ir duslintuvai Latvijoje leidžiami nuo 2014 metų. Iš pradžių buvo nuogąstaujama, kad leidus šiuos įrenginius padidės brakonieriavimo rizika, tačiau šis nerimas nepasitvirtino. Duslintuvas apsaugo medžiotojo klausą, mažina šūvio triukšmo keliamą trikdymą, o naktiniai taikikliai leidžia sumažinti šernų skaičių afrikinio kiaulių maro kontekste, taip pat geriau kontroliuoti invazinių mangutų populiaciją.

Kaip ir naktinių taikiklių atveju, su termoviziniais taikikliais bus leidžiama medžioti tik šernus, lapes ir mangutus.

Medžiotojų organizacijos nurodo nematančios papildomos rizikos legalizuojant termovizinius taikiklius, nors pabrėžiamas saugumas ir tai, kad šauti leidžiama tik į aiškiai matomą taikinį. Dėl šios priežasties daugelis medžiotojų pripažįsta, kad tamsiuoju paros metu efektyviausia naudoti naktinį taikiklį kartu su termovizoriumi. Su pastaruoju galima stebėti gyvūnus, o pirmuoju prireikus saugiai iššauti.

Susiję straipsniai

Svarstant įstatymo projektą buvo ir keletas kuriozų. Latvijos aplinkos patariamoji taryba, kurios sudėtyje yra 18 organizacijų, pateikė siūlymą Latvijos Saeimai apskritai uždrausti naktinius taikiklius, priežastimi minėdama tai, kad neva naktinių taikiklių skleidžiama nematoma spinduliuotė kelia pavojų visuomenei. Niekas nesuprato, apie kokią nematomą spinduliuotę kalbama, nes tuo pačiu pagrindu būtų galima uždrausti ir mobiliuosius telefonus bei televizorių pultelius… Laimė, Saeima šį siūlymą ignoravo.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv