Patirtis

Lapės miršta ant elektros linijų. Karo poveikis Ukrainoje0

Ekrano nuotrauka

Ukrainos naujienų šaltinio ЕКО-inform Facebook profilyje paskelbtas vaizdo įrašas, kurio nerekomenduojama žiūrėti silpnų nervų žmonėms. Trumpame vaizdo įraše matyti, kaip ant žemės guli elektros laidai, o ant jų – negyvos lapės. Apie dešimt raudonuodegių ir kitų gyvūnų žuvo.

Žinodami Ukrainos situaciją, kai gausėja plėšrūnų populiacijos ir sparčiai plinta pasiutligė, žiūrovai susimąsto, ar tai kažkokia apsauga nuo smulkiųjų plėšrūnų, ar bandymas kažkaip reguliuoti jų skaičių?

ЕКО-inform paaiškino: “Kasdien Ukrainos teritorija patiria apšaudymą ir raketų atakas. Šiuo metu priešo kariuomenė pradėjo antrąją energetinių objektų naikinimo bangą. Vaizdo įraše matomas aukštos įtampos elektros laidų gedimas Černigovo srityje, kuri ribojasi su Baltarusija ir Rusija. Kelios lapės žuvo nuo elektros srovės, kitos pajuto apdegusių plėšrūnų lavonų kvapą, atejo ir taip pat mirė nuo elektros srovės. Visa tai vyko keletą dienų, kol ši vietovė buvo atrasta.”

2022 metais Rusijos pradėtas karas Ukrainoje paliečia visas gyvenimo sritis. Taip pat kenčia ir laukinės gamtos populiacijos tvarkymas bei gamtosauga, nes dėl karo šalyje draudžiama medžioti.

Tuo tarpu gamta kažkaip prisitaiko ir gyvenimo ciklas tęsiasi. Tai, kas dabar vyksta karo draskomoje šalyje su kai kuriomis laukinių gyvūnų populiacijomis, puikiai iliustruoja, kaip medžioklės moratoriumas veikia gamtą. Ypač pastebimas stambių ir smulkių plėšrūnų skaičiaus padidėjimas.

Nepaisant to, kad pernai Ukrainos Aplinkos ministerija davė leidimą reguliuoti populiaciją, įskaitant plėšrūnų, regionų vietos valdžia to neleidžia, motyvuodama karu. Tik du regionai iš 22 davė leidimą. Dėl to pasiutligės atvejų padaugėjo 5 kartus. ЕКО-inform duomenimis, per pastaruosius dvejus metus lapių skaičius išaugo keturis su puse karto ir dabar siekia 200 tūkst.

Medžioklės organizacijos bando informuoti valdžią, kad bus pasiutligės ir afrikinio kiaulių maro epizootija, tačiau kol kas nesėkmingai.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv