Patirtis

Lapė – vertingas laimikis0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Tekstas: Nerijus Belevičius

Lapių medžioklė yra įdomi patirtis, kuriai reikia žinių, supratimo ir sumanumo, kad galėtumėte kūmutę pergudrauti. Lapiena nėra valgoma, tačiau sumedžiojus šio gyvūno negalima išmesti pagriovyje. Jį galima panaudoti įvairiais naudingais būdais, nors dažnai medžiotojai jų nežino ir lapės nevertina.

Lapenos kailiniai

Iš žiemą sumedžiotų lapių kailių savo širdies damai galite pasiūdinti gražius ir labai šiltus kailinius. Vieniems puskailiniams reikia 13 ar 14 lapių – kailiniams atrenkama panašios spalvos oda, naudojant vien nugaros dalį, kur kailis vešliausias.

Nors kasdien dažnai girdime apie pasaulinį atšilimą, vis dėlto pasnigus ir termometro stulpeliui nukritus žemiau nulio lapenos kailiniai yra tinkamiausias ir šilčiausias drabužis. Ir, žinoma, jie atrodo labai elegantiškai.

Be to, kailiniai, pasiūti iš paties sumedžiotų lapių, bus vienetiniai, o tai damos tikrai įvertins. Deja, reikia pripažinti, kad kailinius siūti pastaruoju metu nebėra populiaru, tačiau tai paskutinė galimybė medžiotojams pradėti diktuoti madas.

Lapenos kailiniai

Kailius gali panaudoti ir vyrai – kaip kepurę. Be to, oda gražiai atrodo kaip apmušalas liemenei, paprastiems paltams – nors tai labiau moteriškas aksesuaras. Lapena puikiai tiks ir movoms siūdinti. Kailis yra medžiaga, kurios niekas nepakeis. Be to, sumedžiotos lapės kailis yra ekologiškas, jo gamyba nekenkia aplinkai ir jos neteršia. Taigi, jei kas priekaištauja, kad kailius dėvėti neetiška, galite drąsiai sakyti, kad jie ekologiški!

Vertinamas trofėjus

Priimta manyti, kad lapė, palyginti su kitais medžiojamais žvėrimis, neturi vertingų trofėjų. Taip tikrai nėra, nes už lapės trofėjų galima net gauti medalį. Briedžiams, tauriesiems elniams ir stirnoms matuojami ir vertinami ragai, lūšims ir vilkams – kaukolė ir kailis, o lapėms pagal CIC (Tarptautinė medžioklės ir medžiojamosios faunos apsaugos taryba) taškus matuojama kaukolė.

Taip pat lapių kaukolės demonstruojamos medžioklės trofėjų parodose, atitinkamai jas įvertinus. Argi ne puiku, jei pavyksta sumedžioti „auksinę“ lapę?

Vertinamas trofėjus

Interjero dalis

Sumedžiotą kuplauodegę galima įtraukti į savo būsto interjerą, pagaminus iš jos gražią iškamšą. Tokia iškamša tiks ne tik trofėjų kambariui, bet ir darbo kabinete. Žinoma, galima ją naudoti ir mokykloje, per biologijos pamokas, bet jeigu iš tiesų pavyko sumedžioti itin klastingą kūmutę, iškamša primins tą kartą, kai rudauodegę pavyko apmauti.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.