Šunys

Laikų veislių šunų paroda „Show Hunting laika 2024“0

2024 m. balandžio 6 dieną Klubas Laika kviečia visus laikų veislių šunų augintojus iš Lietuvos ir užsienio šalių atvykti į pirmąją tarptautinio veislės klubo – Klubas Laika sertifikatinę laikų veislių šunų eksterjero FCI parodą „Show Hunting Laika 2024“ Lietuvoje.

REGISTRACIJA
Kontaktai: +370 600 29 349, show.klubaslaika@gmail.com;

Klubas Laika yra dar jauna tarptautinė asociacija, tačiau vienijanti patyrusius laikų veislių šunų augintojus iš įvairių šalių. Medžiotojai su laikų veislių šunimis iš Lenkijos ir Lietuvos 2023 metų pavasarį įkūrė asociaciją Klubas Laika.

Organizacijos įkūrimo tikslas – vienyti įvairių šalių medžiotojus, medžiojančius su laikų veislės šunimis , kartu turėti bendrus renginius, vykti į svečius, dalintis patirtimi apie medžioklę su laikomis, o svarbiausia užduotis – laikų veislių šunų medžioklinių ir eksterjero savybių gerinimas. Tuo tikslu klubas organizuoja tarptautinius renginius, užmezga pažintis su įvairių šalių laikų veisėjais ir įtraukia juos į bendrą veiklą.

Klubo nariai važiuoja į kitų šalių medžioklinės šunininkystės renginius, lauko bandymus natūraliomis sąlygomis, medžiokles.

Klubas Laika kartu su kolegomis iš Slovakijos šių metų rugsėjo mėnesį suorganizavo tarptautines medžioklinių laikų varžybas Slovakijoje, kuriose dalyvavo laikų augintojai iš Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos, Čekijos, Moldavijos, Ukrainos ir Latvijos. Renginyje teisėjavo teisėjai iš Lietuvos ir Ukrainos. Rudenį surengė medžioklinės šunininkystės renginį Latvijoje.

Gruodžio ir sausio savaitgaliais laikų veislės šunims Lietuvoje pravedė lauko bandymus natūraliomis sąlygomis medžioklės metu su šernu. Kiekvieną lauko bandymų natūraliomis sąlygomis savaitgalį, bandymuose dalyvavo po 12 Vakarų Sibiro laikos ir Rusų Europinės laikos veislės šunų. Nes būtent šių veislių šunys yra populiariausi tarp medžiotojų, medžiojančių su laikomis. Džiugino ne tik puikus šunų darbas, bet ir pusė dalyvavusių šunų buvo įvertinti darbiniais diplomais. Tai labai didelis gautų įvertinimų procentas, nes gauti darbinį diplomą natūraliomis sąlygomis yra aukščiausias medžioklinio šuns meistriškumo įvertinimas.

Sausio mėnesį Klubas Laika nariai iš Lenkijos suorganizavo prestižinę dviejų dienų medžioklę su laikų veislės šunimis didžiausiuose valstybiniuose komercinės medžioklės plotuose Lenkijoje. Medžioklėje dalyvavo tik kviestiniai klubo narių kolegos iš įvairių šalių. Šios tarptautinės organizacijos veiklai sukanka metai. Tai progai paminėti Klubas Laika organizuoja tarptautinę laikų veislių šunų eksterjero parodą „Show Hunting Laika 2024“.

Laikų veislių šunų augintojai bus nudžiuginti tuo, kad Klubas Laika teisėjauti šunų ringe pakvietė nešališką tarptautinės kategorijos teisėją iš Ukrainos Sergei Slukin, puikiai išmanantį laikų veislės šunų eksterjerą ir jo niuansus. Parodoje iš ties yra labai svarbus nešališkas, patyręs eksterjero teisėjas, nes kartais parodose tarp dalyvių vyksta smulkūs ginčai dėl teisėjavimo kokybės ar šunų ,,patempimo” atsižvelgiant į šuns šeimininką.

Nešališkas, dalyvių nepažystantis teisėjas pašalina šias abejones dėl teisėjavimo objektyvumo. Organizatoriai maloniai kviečia registruotis dalyvius į parodą ir balandžio 6 d. susitikti kaimo turizmo sodyboje ,,Miego klinika 2-poilsiui”, Raudsparnės k., Kelmės rajone. Parodoje bus suteikiami FCI titulai LT CAC, KL JN 2024, KL N 2024, KL VN 2024, BOB IR BOS. Daugiau informacijos apie parodą ir dalyvio registracijos anketą galima rasti Lietuvos kinologų draugijos svetainėje www.kinologija.lt . Registruotis į parodą galima užpildytą dalyvio anketą su šuns kilmės dokumento kopija siunčiant el.paštu show.klubaslaika@gmail.com. Informacija pasiteiravimui suteikiama tel. +370 600 29349, arba facebook grupėje Klubas Laika.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv