Patirtis

Kulka nosyje – taurusis elnias su nepaprastu trofėjumi0

Nuotrauka: iš archyvo

Latvijoje per rują sumedžiotas elnias su labai netipiškos formos trofėjumi. Medžiotojas, pageidavęs likti anonimu, pasakoja, kad elnias per tuoktuves buvo aktyvus, riaumojo, šalia jo buvo patelių. Galbūt konkurentai prie šio dūriko tiesiog nesiartino. Elnias buvo stiprus ir sveikas.

Iš arčiau apžiūrėjęs trofėjų, medžiotojas suprato, kodėl jo tokie ragai. Nosyje rasta susisukusi lygiavamzdžio kulka. Medžiotojo manymu, tai buvo sena žaizda. Beje, bet koks sužeidimas, kad ir kokia būtų jo priežastis, lemia ragų deformacijas.

Niekas tiesos nesužinos, bet gal iššauta per medžioklę su varovais į kaimenę. Medžiotojo nuomone, kulka rikošetavo ar perėjo per pirmą gyvūną ir pataikė į šį elnią. Jeigu kulka būtų pataikiusi tiesiai, sužeidimas būtų buvęs didesnis. Apdorojus trofėjų paaiškėjo, kad kaulas aplink pataikymo vietą buvo deformuotas, galbūt sužeidimas pūliavo. Sunku spręsti, kada tiksliai gyvūnas sužeistas, bet greičiausiai tai įvyko seniai.

Medžioklėje yra įvairių situacijų, bet paleidus bet kokį šūvį reikia būti labai atsargiems, net ir šaunant lygiavamzdžiu.

Nuotrauka: iš archyvo

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.