Patirtis

Kauno priemiestyje nufilmuotas vilkas!0

Viena skaitytoja redakcijai atsiuntė vaizdo įrašą iš gatvės šalia privačių namų, Kauno miesto ribose. Trumpame klipe matomas gyvūnas primena jauną vilką. Priklausymą šiai rūšiai rodo kailio spalva, eisena, uodegos išvaizda ir jos laikysena.

„Filmuotą medžiagą įkėlė žmogus, gyvenantis Narsiečiuose, Kaune. Kadangi buvo daug spėliojimų, kas tai, nusprendžiau pasidomėti, ar tai galėtų būti šuo? – klausia moteris. – Pas mus dažnai galima sutikti zuikių, lapių, stirnų, bet vilko dar neteko, todėl ir suabejojo kaimynai, ar tai iš tiesų vilkas.“

Atrodo, kad tai tikrai į priemiesčio teritoriją užklydęs vilkas. Galbūt jis ieškojo maisto pas žmones, nes yra sužeistas ar ligotas.
Specialistai aiškina, kad gausėjant vilkų populiacijai jauni gyvūnai eis vis arčiau miestų, ieškodami sau gyvenamosios teritorijos. Tokioje situacijoje konfliktai su žmonėmis neišvengiami. Gyvūnas gali sukelti eismo įvykį, užpulti naminius gyvūnus, net kelti pavojų vaikams.

Incidentai su vilkais nėra retenybė Europos šalyse, kur gyvūnų teisių aktyvistai ir aplinkosaugos organizacijos kovoja už tai, kad atnaujintų stambiųjų plėšrūnų populiacijas, kartu palaikydami medžioklės draudimą. Tokioje situacijoje plėšrūnai praranda natūralią žmogaus baimę. Dėl to vilkai užpuola galvijus, įskaitant arklius ir net ponius, kurie ganosi teritorijose prie namų. Dažnai vilkai pastebimi kaimuose, miesteliuose ar netoli vienkiemių. Retkarčiais net užpuolami žmonės.

Apibendrinus praėjusio sezono sumedžiotų vilkų genetinių mėginių tyrimo rezultatus, Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 63 vilkų šeimos, o visą populiaciją sudaro 500 ar daugiau individų. Medžiotojai įsitikinę, kad vilkų yra daug daugiau. Tai rodo ir faktas, kad kasmet suteikiamas medžioklės limitas sunaudojamas apie Naujuosius metus, t. y. per 2,5 mėnesio.

Susiję straipsniai

Praeitą sezoną sunaudotas visas suteiktas limitas – 190 vilkų. Beveik 99 proc. vilkų mėginių pristatyti mokslininkams, kurie tęsia genetinius tyrimus.

Pasakoja liudytojai. Kauno priemiestyje nufilmuotas vilkas!

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv