Patirtis

VIDEO! Lūšis ir barsukas. Kas bus stipresnis?!0

Ekrano nuotrauka

Vaizdo įrašą atsiuntė medžiotojas Nerijus T., už ką labai ačiū.

Barsukas yra beveik visaėdis, lūšis – mėsėdis, tačiau palyginti mažasis barsukas yra vienas drąsiausių gyvūnų. prireikus gali atlaikyti ir atremti lūšies ar vilko puolimą.

Barsuko nasrai yra daug stipresni, nei būtų galima pagalvoti, atsižvelgiant į gyvūno dydį. Barsuko įkandimo jėga yra 108 BFQ. Tai daugiau nei Amerikos juodojo lokio, kas gali įkąsti tik 64 BFQ jėgą ar rudojo lokio, kurio nasrai gali generuoti tik 78 jėgą.

Įkandimo jėgos koeficientas (BFQ) yra skaitinė vertė, paprastai naudojama gyvūno įkandimo jėgai parodyti, kartu atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip gyvūno dydis. BFQ apskaičiuojamas kaip gyvūno įkandimo jėgos koeficiento niutonais regresija, padalyta iš jo kūno masės kilogramais.

Barsuko mityba labai įvairi. Nors gyvūnas priklauso plėšriesiems žinduoliams, tačiau nemažą dalį maisto raciono sudaro augalinis maistas – uogos, vaisiai, sėklos, šaknys. Lietuvoje pagrindinis barsukų maistas yra peliniai graužikai, varliagyviai, paukščių jaunikliai, moliuskai, sliekai, kartais net dvėseliena. Taip pat minta vabzdžiais ir jų lervomis, kurmiais. Ėda daug, todėl iki žiemos labai nutunka.

Maisto ieškantis barsukas nukeliauja labai daug, bet visuomet tais pačiais takeliais. Maisto gausioje teritorijoje barsukas vaikšto 2 km spinduliu. Sliekų ieškodamas išeina pasivaikščioti net 10 valandų. Medžioja dažniausiai sutemus. Mato prastai, todėl pasikliauna gera uosle ir klausa.
Barsukas – ne tik apkūnus ir mielas gyvūnėlis. Prireikus gali apsiginti ir sutikęs lūšį ar vilką.
Bet ką padarė lūšis? Jis turėjo būti alkanas, jei nusprendė pulti barsuką. Supratęs, kad lengva nebus, plėšrūnas nuėjo ieškoti kito grobio. Ir rado.

Lūšies sumedžiota stirna buvo rasta už kelių metrų nuo žvėrių viliojimo vietos.

Nuotrauka: iš medžiotjo archyvo

Ačiū už vaizdo įrašą medžiotojui Nerijui T.!

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv