Medžioklės reikmenys

Karamelė elniams. Kitiems taip pat nedraudžiama!0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Gyvūnų viliojimas – rimtas reikalas. Ypač kai buvo uždrausta šerti šernus ir elnius, kaip mūsuose buvo įprasta prieš atkeliaujant afrikiniam kiaulių marui (AKM). Gamintojai pasiūlė purškiamų aromatų ir grudų, kukurūzų, įvairių skanėstų, pastų, dervų ir net karamelių. Rinkoje prieinama daug įvairių produktų, kurių dalį mums pasiseka išbandyti.

Internetinė parduotuvė Outdoorexperts.lv siūlo Lietuvoje gamintus skanėstus miško žvėrims. Šįsyk išbandžiau, ar gerai veikia daigintų kviečių skonio ir kvapo karamelė elniams. Didelis saldainis sveria kone du kilogramus. Jis susideda iš kviečių grūdų (37,36 proc.), gliukozės sirupo ir cukraus, miežių ir rugių salyklo.

Karamelė elniams

Lietuvos bendrovės Prospektus karamelės miško žvėrims yra apvalios, su kiauryme viduryje, tad šį vilioklį galima užkabinti ar užmauti ant kokio strypo. Paliekant karamelę miške reikia nepamiršti, kad reikia ją apsaugoti nuo lietaus ir tiesioginių saulės spindulių. Taip saldainis tirps lėčiau.

Mano šėrykloje buvo specialiai numatyta vieta ir įrengtas stogelis, saugantis tokius vilioklius nuo lietaus, bet gamtoje, žinoma, viskas vyksta savaip. Vėjas ir rūkas taip pat daro savo.

Kol kas kviečių grūdų saldainis dar neištirpęs, o gyvūnai juo aktyviai domisi. Daugiausia elniai, bet retkarčiais prieina ir laputė ar barsukas. Šernų kol kas neteko pastebėti. Gali būti, kad dėl to, jog mūsų plotuose įsisuko AKM. Reikia tikėtis, kad orui šąlant ir maisto atsargoms laukuose mažėjant kriuksiai sugrįš į mišką ir mano šėryklą. Kol kas tik elnio patelės su jaunikliais prie karamelės ateina kiekvieną vakarą, apie devintą valandą.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv