Patirtis

Kaip sekasi lietuviams Latvijos medžiotojų festivalyje „Miunhauzenas“!0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Po trejų metų pertraukos įvyko Latvijos medžiotojų festivalis „Miunhauzenas 2022“, būrin sušaukęs 58 komandas iš visos Latvijos. Festivalis vyksta kasmet, pirmąjį rugpjūčio savaitgalį, vis kitoje Latvijos vietoje, o pirmasis buvo surengtas 1999 metais.

Kiekvienais metais festivalis turi naują temą. Medžiotojų komandos turi paruošti kostiumus ir pasirodymus. Šiemet visi turėjo persirengti vikingais ir parodyti kokį nors linksmą pasirodymą. Buvo šokių, juokingų medžioklės pasakojimų, eilėraščių ir dainų.

Pasirodymus vedė vienas iš žinomiausių Latvijos aktorių Gintas Gravelis, per kiekvieną festivalį atliekantis barono Miunhauzeno vaidmenį. Jam visuomet padėdavo Jakobina, bet šiemet, paties barono teigimu, dėl COVID visi tokie ištroškę, kad gražiosios baronienės rodyti negalima. Dar kas nors pagrobs!

Visiems medžiotojams teko rungtis trylikoje skirtingų rungčių: vyko šaudymo iš lanko, pneumatiniu ginklu, graižtviniu ginklu, šaudymo į lėkšteles rungtys. Vyko įvairios estafetės vaikams ir suaugusiesiems. Surengtos ikoniškos žmonų nešimo varžybos. Tuo pačiu metu vyko didelė mugė, įvairūs seminarai ir demonstracijos. Mūsų šaliai atstovavo Saulius Kmitas iš carolinakmit.com, kuris vedė seminarą apie pirminį kailių apdirbimą ir jų panaudojimo aprangai galimybes, įmonė Huntermoda su drabužių prekybos stendu ir meistras Arūnas Valaniejus iš lstudija.net, kuris gamina įvairius papuošalus ir aksesuarus iš gyvūnų ragų ir daug daugiau.

Antrą dieną didžiojoje scenoje buvo surengtas ir Latvijos elnių kvieslių čempionatas, kuriame Lietuvai atstovavo du šaukliai. Dovydas Murauskas užėmė šeštą vietą. Priminsime, kad D. Murauskas yra jauniausias elnių kvieslys – vos 12 metų! O jaunasis kvieslys Mykolas Kazlauskas iškovojo garbingą trečią vietą! Kitą kartą Latvijos ir Lietuvos kviesliai susitiks Europos čempionate.

Viena iš festivalio vinių buvo medžioklinių šunų gebėjimų demonstravimas, kuriame dalyvavo pora dešimčių įvairių veislių šunų, o Lietuvai atstovavo Petras Adeikis su savo Česapiko įlankos retriveriu Basčiu.

Susiję straipsniai

Festivalis Miunhauizenas vyksta dvi dienas. Pabaigoje apdovanojami visų disciplinų ir bendrosios įskaitos nugalėtojai.
Renginį surengė Latvijos Medžiotojų asociacija.

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.