Patirtis

Kaip atlikti gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege? Naudingi patarimai.0


Lūšies pėdsakas
Lūšies pėdsakas
Nuotrauka: Kataryna Šterna

Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės reglamentuoja, kad medžioklės plotų naudotojai vieną kartą per medžioklės sezoną privalo atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege vadovaudamiesi Medžioklės taisyklių 5 priede nurodyta metodika.

Visi medžioklės plotų naudotojai ir saugomų teritorijų direkcijos, atsakingos už gamtinio rezervato apsaugą ir tvarkymą, apskaitą maršrutuose turi atlikti vieną kartą per medžioklės sezoną esant tinkamoms sąlygoms nuo gruodžio iki kovo pabaigos.

Nuotrauka: Kataryna Šterna
Nuotrauka: Kataryna Šterna
Nuotrauka: Kataryna ŠternaŽvėrių apskaita atliekama kasmet pagal tą patį nuolatinį maršrutą per vieną dieną. Nepavykus užbaigti per vieną dieną, apskaita kartojama iš naujo kitą dieną. Apskaita viename maršrute turi būti atliekama, einant pėsčiomis arba šliuožiant slidėmis.

Konkretų laiką pasirenka apskaitos vykdytojas. Jis apie pradedamą vykdyti apskaitą privalo pranešti pateikdamas informaciją elektronine forma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos svetainėje (http://vstt.lrv.lt) rubrikos „Biologinės įvairovės apsauga“ skiltyje „Žvėrių apskaita“, o apskaitos metu užfiksuotą informaciją sukelti ne vėliau kaip per 10 dienų.

Medžiojamųjų gyvūnų apskaita atliekama tik esant naujai ir ištisinei sniego dangai, atsižvelgiant į metodikoje nustatytus reikalavimus.

Susiję straipsniai

„YouTube“ kanale „Ekologas VSTT“ yra klipas „Žvėrių apskaita pagal pėdsakus sniege“. Tai tiksli ir suprantama instrukcija, padėsianti kiekvienam medžioklės plotų naudotojui atlikti užduotį, medžiotojų klubams nustatytą Medžioklės taisyklėse.

PRENUMERUOKITE Žurnalą 2023 M.!

LA.lv