Medžioklės reikmenys

Ilgai lauktas Benelli Lupo B.E.S.T0

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Ilgai lauktas Benelli Lupo BE.S.T

Metai baigėsi su daug įdomių naujienų. Ir ne veltui – beveik dvejus metus ginklų ir šaudmenų gamyboje praktiškai nieko neįvyko. Tikėdamiesi pandemijos pabaigos ir galvodami, kaip savo prekės ženklu patraukti naujų žmonių, daug gamintojų pristatė universalių sprendimų, kurie medžiotojams tampa vis prieinamesni. Tai, kas dar prieš dešimtmetį atrodė nerealiai brangu, unikalu ir nepasiekiama, šiais laikais jau tapo norma.

BENELLI

Taigi, Benelli Lupo. Lupo itališkai reiškia vilką, tad šiuo pavadinimu gamintojas turbūt norėjo priskirti ginklui tam tikras šio ypatingo plėšrūno savybes. Tai ergonomiškas graižtvinis medžioklinis ginklas su sintetine buože, atatrankos slopinimo sistema Combtech ir gamykliniu sriegiu M14x1. Tai pirmas Benelli sukurtas karabinas su spyna, o lig šiol prekės ženklas siūlė tik pusiau automatinius graižtvinius ginklus. Pasak gamintojo, ginklas išsiskiria tikslumu – yra galimybė trijų šūvių grupę atlikti per vieną MOA.

Benelli Lupo BE.S.T

Kas yra MOA?

MOA – kampo minutė (angl. minute of angle)

Reguliuojant taikinį, spragtelėjimai matuojami MOA vienetais (1 MOA iš 100 m yra 2,908 cm), atitinkamai nurodant 1/2, 1/4 ar 1/8 colio.

Benelli Lupo galima sureguliuoti bet kokiam naudotojui. Karabinui pritaikyti keli naujoviški sprendimai, įskaitant septynis išskirtinius Benelli patentus. Ginklas sukurtas galvojant apie tikslumą, todėl būtent į tai atsižvelgta, kuriant Lupo vamzdžio sistemą. Vamzdis apdorotas Crio System metodu, t. y. žemoje temperatūroje, taip pagerinant jo tikslumą. Be to, vamzdis yra „laisvai plaukiojantis“, pritvirtintas prie plieninio ilgintuvo, kas irgi užtikrina tikslumą šūvis po šūvio.

Kuriant ginklo dizainą akcentuotas atatrankos mažinimas, ypač kalbant apie didžiuosius kalibrus. Buožė su atatranką mažinančia sistema ir Combtech amortizatoriumi. Benelli jau seniai siūlo ginklus su atatranką mažinančia sistema Progressive Comfort, kuri iki šiol sėkmingai taikyta lygiavamzdžiams. Dabar ši sistema pritaikyta ir karabinams. Dėl mažesnės atatrankos vamzdis po šūvio juda mažiau, o ir medžiotojas mažiau laukia atatrankos, taip tikimybė tiksliai iššauti padidėja.

Visas ginklo dizainas skirtas patogiai ir kontroliuojamai naudoti ginklą. Nuleistukas spaudžiasi maloniai, jį galima ir reguliuoti, pritaikant spūdžio svorį. Yra keli buožės ilgintuvai, skirti pritaikyti ginklą kiekvieno medžiotojo reikmėms. Taip pat yra lengvai pasiekiamas saugiklis. Sintetinės buožės raštas Airtouch Grip leidžia ginklą suimti ir laikyti tvirtai, nebijant, kad šis išslys.
Unikali ginklo ypatybė – galimybė reguliuoti buožę. Galima pritaikyti buožės nuolydį, nuleistuko spūdžio ilgį ir buožės kulno kampą. Iš viso 36 skirtingos pozicijos su keturiomis galimomis buožės pozicijomis, trimis kampais (neutraliu, į dešinę, į kairę) ir galimybe pritaikyti buožės ilgį.

Susiję straipsniai

Karabino dėtuvė išimama, bet ginklą galima užtaisyti jos neišėmus. Į dėtuvę telpa penki šoviniai. Be to, įdėta dėtuvė praktiškai nepastebima. Šiuo metu medžiotojų centre Purnavu muiža galima įsigyti .30-06 versiją, bet gamintojas siūlo ir kitų kalibrų. Kaina – 1700 eurų.

Interviu #2. Egidijus Gaidamavičius. Apie karą Ukrainoje ir paramos teikimą

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv