Medžioklės reikmenys

Hornady CX – moderniausia rinkoje monolitinė medžioklinė kulka0


Hornady CX
Hornady CX
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Pasaulyje žinomas gamintojas Hornady pasiūlė visiškai naują ir inovatyvų produktą –moderniausią rinkoje monolitinę medžioklinę kulką. Pats pavadinimas CX, arba Copper alloy eXpanding, apibūdina pagrindinius jos parametrus – tai patobulintų balistinių ypatybių bešvinė ekspansyvioji kulka, netenkanti labai mažai pradinio svorio, užtikrinanti efektyvumą, tikslumą iš didesnio šaudymo atstumo.

Tikslą pasiekusi ši vario lydinio kulka išlaiko netgi daugiau nei 95 proc. savo pradinio svorio ir sukelia mirtinus sužeidimus. Savo interneto svetainėje gamintojas žada, kad CX serijos kulkų energijos perdavimas prilygs daugeliui medžiotojų jau pažįstamai Hornady GMX serijai. Tik tiek, kad naujasis produktas leis tai daryti iš dar didesnio atstumo. Kulkos šonuose yra ypatingi grioveliai, gerinantys jos aerodinamines ypatybes ir mažinantys vamzdžio kanalą liečiantį paviršių.

Paprastai, sparčiai didėjant kulkos greičiui, dėl aerodinaminio įkaitimo deformuojasi kulkos smaigalys, tai yra jis plonėja, o kartu kyla nepalankus oro pasipriešinimas, mažinantis kulkos greitį ir stabdomąją galią.

Susiję straipsniai

Šiam reiškiniui neutralizuoti sukurta vadinamoji The Heat Shield® technologija. Hornady inžinieriai tyrė polimerų ypatybes, jų lydymosi temperatūrą ir šilumos perdavimo būdą, tad surado net aukštoje temperatūroje savo ypatybių nekeičiančią medžiagą. Iš šios medžiagos ir pagaminti CX serijos kulkų antgaliai, užtikrinantys aukštą balistinį koeficientą.

Hornady CX amunicija skirta stambių ir vidutinio dydžio gyvūnų medžioklei.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv