Patirtis

Grybaudami, uogaudami ar būdami miške radote šerno gaišeną – praneškite ir gaukite išmoką0


Kovoje su AKM šernų skaičius Latvijoje sumažintas tris kartus – ir nemenkai dėl naktinių taikiklių suteikiamų privalumų.
Kovoje su AKM šernų skaičius Latvijoje sumažintas tris kartus – ir nemenkai dėl naktinių taikiklių suteikiamų privalumų.
Nuotrauka: Ivars Koloda (VMVT Latvija)

Šaltinis: Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnyba

Afrikinis kiaulių maras vis dar nėra suvaldytas ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių. Lietuvoje šiais metais liga nustatyta 346 šernams, Latvijoje – 671 Lenkijoje – 3399, Vokietijoje –800, Estijoje – 48.

Siekiant mažinti afrikinio kiaulių maro plitimą mūsų šalyje, mokamos išmokos už surastas šernų gaišenas.

Radus šerno gaišeną reikia apie tai pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) arba jos teritoriniam padaliniui. Tai patogiausia padaryti trumpuoju telefono numeriu 1879 arba elektroniniu paštu info@vmvt.lt. Šernų gaišenų pašalinimas iš aplinkos ženkliai prisideda užkertant kelią ligos plitimui.

Radus gaišeną:

– Nurodyti tikslią šerno gaišenos radimo vietą (esant galimybei, pateikti ir koordinates pagal GPS).

– Radus nugaišusį šerną jo negalima transportuoti, judinti, imti mėginių, užkasti ar savarankiškai pristatyti į VMVT – tai padarys atsakingi pareigūnai.

– Specialistai rekomenduoja radimo vietą pažymėti aiškiai matomu ženklu – tiesiog užrišti ant medžio ar krūmo spalvotą medžiagos juostą, įsmeigti į žemę šaką ar panašiai.

Asmeniui, pranešusiam apie rastą šerno gaišeną, mokama 30 eurų išmoka. Išmokos už suteiktą informaciją mokamos tik specialistams suradus šerno gaišeną nurodytoje vietoje ir atrinkus mėginius tyrimams. Jei apie tą pačią šerno gaišeną praneša keli asmenys, teisę į išmoką turi pirmas informaciją pateikęs asmuo.

Susiję straipsniai

Norint gauti išmoka būtina užpildyti prašymą, apie kurį informuos pranešimą priėmęs VMVT darbuotojas.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv