Medžioklės reikmenys

Dvi paprastos ir patogios šėryklos0

Nuotrauka: iš archyvo

Žiema tęsiasi! Laukuose viskas suėsta ir šernams, elniams bei kitiems žvėrims reikia grįžti arčiau medžiotojų įrengtų jaukinimo vietų, kur galima rasti druskos, grūdų ir galbūt dar ko nors skanesnio. Kiekvienas medžiotojas šėryklą įrenginėja savo nuožiūra, gebėjimais ir fantazija. Dažniausiai jos statomos, gaminamos iš ūkyje turimų medžiagų, ir čia medžiotojų fantazijai nėra ribų. Šios dvi gražios ir patogios šėryklos nusižiūrėtos vienoje iš medžioklės parodų Dortmunde.

Nuotrauka: iš archyvo

Parodoje demonstruotos šėryklos buvo pagamintos iš 30 mm pušinių lentų, tačiau tokiai konstrukcijai lygiai taip pat puikiai galima naudoti vandeniui atsparią fanerą arba net senos spintos dalis.

Renkantis medieną, reikėtų pagalvoti apie apsaugą nuo vandens. Be to, remdamasi asmenine patirtimi galiu pasakyti, kad, jei norite apsaugoti šėryklą nuo lietaus ir sniego, stogelio plotas turėtų būti žymiai didesnis nei pati talpykla – mažiausiai 25–30 cm. Tiesa, nuo stipraus šoninio vėjo atnešto lietaus ir toks nepadės.

Prie šios šėryklos (IMG_7890 var kaut kā ielikt foto pie šī teksta tieši) žvėrys gali prieiti iš abiejų pusių. Plyšys, pro kurį grūdai, kukurūzai, kombinuotasis pašaras išbirs ant paletės, yra apytikriai 4–5 cm dydžio. Pati paletė yra 50–60 cm aukštyje. Bendras šėryklos aukštis – apytikriai pusantro metro. Žinoma, pastačius ją miške, aukštis sumažės ir grūdus įberti bus visai patogu.

Nuotrauka: iš archyvo
Nuotrauka: iš archyvo
Nuotrauka: iš archyvoTokios konstrukcijos šėryklos būtų tinkamos, kol tebekovojame su afrikinio kiaulių maro plitimu šernų populiacijoje.

Medžioklės taisyklėse sakoma, kad viliojimo vieta tai medžioti tykojant ar sėlinant skirta vieta, kurioje specialioje talpoje yra ne daugiau kaip 100 kilogramų natūralios kilmės masalo (išskyrus šieną, šienainį ir laižomąją druską), kurioje medžiojamieji gyvūnai viliojami iškamšomis, muliažais, profiliais, viliokliais ir vilbynėmis, feromoniniais jaukais ar krykštėmis. Jei vienoje vietoje arba mažesniu nei 100 metrų atstumu keliose vietose medžiojamųjų gyvūnų viliojimui naudojama daugiau kaip 100 kilogramų masalo, tokia vieta (vietos) laikoma gyvūnų šėrykla. Kiekviename medžioklės plotų vienete (10 km2 (1000 ha) plote) gali būti įrengta ne daugiau kaip 10 šernų viliojimo vietų;“;

2.3. gyvūnų šėryklos − stacionarūs medžioklės įrenginiai (ėdžios, pašiūrės su stogais, loviai, automatiniai ir kiti šėrimo įrenginiai, kuriuose yra daugiau kaip 100 kilogramų arba daugiau kaip 125 litrai pašarų), šėrimo aikštelės ar šėrimo vietos, kuriose išpilta daugiau kaip 100 kilogramų arba daugiau kaip 125 litrai pašarų, kai medžiojamieji gyvūnai šeriami siekiant padėti jiems išgyventi jų natūraliai mitybai nepalankiu laikotarpiu ar atitraukti juos nuo žemės ūkio pasėlių ir taip sumažinti daromą žalą;

Medžioklės plotų vienete (10 km2 (1000 ha) draudžiama įrengti daugiau kaip 10 šernų viliojimo vietų, vienoje šernų viliojimo vietoje vienu metu naudoti daugiau kaip 100 kg arba 125 l natūralaus pašaro ar masalo (išskyrus šieną, šienainį ir laižomąją druską), natūralius pašarus ar masalą viliojimo vietoje išpilti ant žemės (išskyrus automatinius šėryklas (barstytuvus), kurie gali barstyti ant žemės);

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv