Patirtis

Didelis vilko patinas Forbache reguliariai puola ūkio gyvūnus0

Nuotrauka: unsplash.com

Šaltinis: natuerlich-jagd.de

Pagal vilkų valdymo planą GW852m galėtų būti paskelbtas „žalą sukeliančiu vilku“, todėl valdžios institucijos svarsto galimybę išduoti leidimą pašalinti šį rūšes indivyda iš populiacijos.

2023 m. spalio 25 d. Miškininkystės eksperimentiniam ir tyrimų institutui (METI) buvo pranešta apie tris sudraskitas ir penkias sužalotas avis Forbacho savivaldybėje Rauschstadt rajone. Dabar turima genetinė analizė identifikuoja teritorinį vilko patiną GW852m kaip užpuolimų kaltininka. Vietą dokumentavo METI ekspertai, paimti genetiniai mėginiai, gyvūnų liekanos nuvežtos į Freiburgo Cheminių ir veterinarinių tyrimų biurą (CVTB) ištirti.

Be to, 2023 metų spalio 27 dieną tarnybos pranešė apie tris negyvas ožkas Forbache. Genetinė analizė taip pat nustatė teritorinį vilka GW852m kaip kaltininką. Apskrities laukinės gamtos pareigūnas dokumentavo situaciją vietoje, buvo paimti genetinių tepinėlių mėginiai, o gyvūno skerdena nuvežta į Karlsrūhės įstaigas apžiūrai.

Dabar GW852m reikalai gali tapti kritiški

Nepaisant to, kad avių ir kitų naminių gyvūnų šeimininkai įvykdė visus bandų apsaugos reikalavimus ir naudoja visą techniką, vilkas vis tiek sugeba rasti galimybę patekti į aptvarus ir užpulti avis bei ožkas.

Kelis kartus pažeidus bandos apsaugą, vilkas pagal vilkų valdymo planą gali būti paskelbtas „probleminiu“ ir po to tada išduodamas leidimas tą gyvūną pašalinti iš populiacijos. Ūkininkai ir vietos medžiotojai atkreipia dėmesį, kad ūkinių gyvūnų apsaugos požiūriu tokie sprendimai turėtų būti priimti kuo greičiau.

Regiono gyvulininkystės asociacijos ir laukinės gamtos pareigūnai buvo informuoti apie įvykius, o apie apie plėšrūnų pastebėjimus ar išpuolius rekomenduojama nedelsiant pranešti Miškų ūkio eksperimentiniam ir tyrimų institutui Freiburge.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv