Medžioklės reikmenys

Biudžetinės klasės ginklas – Howa M15000


Howa 1500
Howa 1500
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Howa – kur kas geriau JAV rinkoje žinomas gamintojas. Jo specializacija – graižtviniai šautuvai, naudojami tiek medžiotojų, tiek šaulių sportininkų. Įdomu, kad įmonės istorija prasidėjo dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą. Kaip pasakojama gamintojo svetainėje, Howa Machinery įkurta 1907 metais, globojant kapitalo bendrovei Toyoda Loom Works. Taip, tai pačiai organizacijai, iš kurios išsivystė mūsų dienomis žinoma automobilių gamintoja Toyota. Bet šįsyk ne apie istoriją, o apie vieną iš šio gamintojo serijų – Howa M1500.

Howa 1500
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Gamintojo teikiama informacija apie šią seriją yra palyginti šykšti, bendrą įspūdį apie ją galima susidaryti tik iš įvairių tinklaraščių apie šaunamuosius ginklus. Teiraujantis medžioklės reikmenų parduotuvėje, kur anksčiau būdavo galima šių šautuvų įsigyti, taip pat atsakoma trumpai: modelio pasiūlyti neturime ir jų daugiau nebebus. Kodėl? Dėl pernelyg sudėtingos JAV tiekimo politikos. Tad kaip galima Howa M1500 alternatyva interesantams siūlomas Mauser M18.

Ir vis dėlto, skaitant šaulių atsiliepimus, minimas geras kainos ir kokybės santykis, todėl šios serijos modelis galėtų tikti naujam medžiotojui ar tolimojo šaudymo sportininkui, ieškančiam pirmojo graižtvinio šautuvo.

Minimas geras kainos ir kokybės santykis, todėl šios serijos modelis galėtų tikti naujam medžiotojui ar tolimojo šaudymo sportininkui, ieškančiam pirmojo graižtvinio šautuvo.

Ją galima pavadinti biudžetinės klasės variantu, kuris galėtų suteikti galimybę pačiam išsiaiškinti savo reikalavimus šautuvui. Šių šautuvų vamzdžiai – šaltai kalti; tokiu būdu apdirbto plieno ypatybės užtikrina jų patvarumą ir ilgaamžiškumą. Plieninis ginklo uoksas – monolitinis, prieinamas trijų padėčių saugiklis, leidžiantis saugiai užtaisyti ir išimti šovinius neatrakinus. Persijungiant saugiklio pozicijoms pasigirsta trakštelėjimas. Kai kas kritikuotų ir sakytų, kad tokie garsai yra didelis medžioklinio ginklo minusas, bet iš kitos pusės žiūrint, tam tikrose situacijose jie leidžia pačiam medžiotojui įsitikinti, kad saugiklio mechanizmas tikrai suveikė ir atsidūrė reikiamoje pozicijoje. Reguliuojamas ir nuleistuko nuspaudimas.

Geri naudotojų atsiliepimai ir apie spynos mechanizmą: jis tylus, veikia tolygiai, neužsikirtinėja, bet kaip minusas minima ne pernelyg patogiai suimama spynos svirtis. Buožė sintetinė, o tai galėtų nepatikti klasikos gerbėjams, tačiau neabejotinai suteikia ginklui funkcionalumo, mat tokiai buožei reikia mažiau priežiūros, palyginti su medine.

Apibendrindama galiu teigti, kad šios serijos šautuvas galėtų būti vienas iš svarstytinų variantų ieškantiems ginklo biudžetinės klasės kategorijoje. Deja, apžiūrėti šautuvą gyvai greičiausiai įmanoma tik užsienyje…

PRENUMERUOKITE Žurnalą iki 2023 metų pabaigos!

Susiję straipsniai

Naujas žurnalo numeris jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.