Medžioklės reikmenys

Baschieri & Pellagri šoviniai sportui0

Nuotrauka: iš archyvo

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

Baschieri & Pellagri nuo 1885 metų gamina amuniciją ir sudėtines jos dalis – paraką, šovinius, plastikinius konteinerius. Tačiau labiausiai kompanija iš kitų išsiskiria inovatyvia Gordono sistema.

Baschieri & Pellagri

Gordono sistema

Sistema sukurta XX amžiaus paskutiniame dešimtmetyje, siekiant sumažinti šūvio sukeliamą atatranką. Šią inovatyvią sistemą ypač vertina sportininkai, kuriems per treniruotę tenka iššauti kelis šimtus šovinių. Atatranka prastina susitelkimą ir vargina net prie jos pripratusius šaulius. Gordono sistemos pagrindas – tūtos metaliniame pagrinde esantis smūgį absorbuojantis plastikinis amortizatorius, kuris uždaro tūtos pagrindą ir veikia kaip kapsulė. Įvykus šūviui, parakas tūtoje virsta aukšto slėgio dujomis.

Dėl vamzdžio sandaros dujos gali plėstis tik išilgai – į priekį, šratų kryptimi, ir atgal, šaulio peties kryptimi. Viename šovinio konteinerio gale yra amortizatorius, neleidžiantis šratams dėl šūvio stipriai deformuotis.

Gordono sistemos užduotis – veikti į šaulio petį nukreiptą energiją. Klasikinio šovinio sandaroje nėra nieko, kas sugertų atgal einančią dujų energiją, todėl smūgis į petį gali būti net labai stiprus. Gordono sistema šią energiją pagauna, taip sumažindama atatrankos jėgą.

Baschieri & Pellagri nuo konkurentų skiriasi būtent tuo, kad šūvis atrodo minkštesnis ir malonesnis, net šaunant ne tik sportiniu 28 g, bet ir 38–42 g medžiokliniu užtaisu.

Baschieri & Pellagri šovinius naudoja ir žino daugybė šaulių sportininkų, ir pagaliau šių šovinių galima įsigyti Lietuvoje. Purnavu muiža siūlo keturių skirtingų rūšių sportinius šovinius.

Baschieri & Pellagri F2 Legend

Kaina: 0,29 Eur
Svoris: 24 g
Šratų medžiaga: švinas
Slėgis: 500 bar
Greitis su pilnu skleistuvu: 415 m/s
Šis garsus F2 paraku užtaisytas šovinys padėjo iškovoti penkis olimpinius aukso medalius. Įmanoma pasiekti puikių rezultatų tranšėjoje, apvaliajame stende, dviguboje tranšėjoje. Dėl Gordono sistemos tinka ilgoms treniruotėms, kai reikia iššauti daug šovinių.

Nuotrauka: iš archyvo

Baschieri & Pellagri 12/70 SPORTING HV 28G

Kaina: 0,33 Eur
Svoris: 28 g
Šratų medžiaga: švinas
Slėgis: 650 bar
Greitis su pilnu skleistuvu: 415 m/s
Užtaisytas F2 paraku ir švininiais šratais su 5 proc. antimono priemaiša. Antimonas daugiausia naudojamas lydiniuose su švinu ir alavu, siekiant padidinti šratų mechaninį patvarumą. Šovinys sukurtas padėti susitvarkyti su didesniais sportingo iššūkiais.

Nuotrauka: iš archyvo

Baschieri & Pellagri 12/70 COMPETITION ONE 28G

Kaina: 0,28 Eur
Svoris: 28 g
Šratų medžiaga: švinas
Slėgis: 560 bar
Greitis su pilnu skleistuvu: 405 m/s
Šį šovinį galima naudoti įvairiose skriejančių taikinių rungtyse. Ypač rekomenduojama ką tik pradėjusiems užsiimti šaudymu į lėkšteles, ypač tinka treniruotėms.

Nuotrauka: iš archyvo

Baschieri & Pellagri 12/70 COMPETITION ONE 24G

Kaina: 0,26 Eur
Svoris: 24 g
Šratų medžiaga: švinas
Slėgis: 500 bar
Greitis su pilnu skleistuvu: 415 m/s
Skirta įvairioms lėkštelių šaudymo rungtims, ypač apvaliajam stendui ir tranšėjai. Dėl mažesnio užtaiso ir Gordono sistemos atatranka labai maža, tad treniruotėse galima iššaudyti daugiau šovinių.

Nuotrauka: iš archyvo

Šaudmenų galima rasti Medžioklės centras Purnavu Muiža

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.