Patirtis

Atžvalga ir FOTO. Didžiausia Europos medžioklės paroda Jagd & Hund – vėl visu gražumu0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Pasaulinė pandemija ir karas, kurį prieš Ukrainą pradėjo Rusija, smarkiai paveikė visas gyvenimo sritis. Medžioklės parodos irgi buvo nukeltos ar nukentėjo dėl dalyvių ir lankytojų trūkumo. Praėjusiais metais Dortmundo Messe – didžiausia buvusi medžioklės paroda Europoje – įvyko, bet buvo nepalyginamai mažesnė už milžinišką ankstesniais metais vykusį renginį. O kaipgi šiemet? Jagd & Hund kone visiškai atsigavo ir šiemet prekyba, pristatymai ir šunų veislių parodos, konkursai, madų demonstravimai, šventinės vaišės ir mokymai vyko penkiose didelėse salėse!

Medžioklės paroda Jagd & Hund 2023
Medžioklės paroda Jagd & Hund 2023

Šiemet paroda įvyko 41 kartą ir joje dalyvavo daug įmonių bei organizacijų iš Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos, Nyderlandų, Turkijos, Danijos, Suomijos, taip pat ir iš tolesnių valstybių: JAV, Kanados, Argentinos, Pietų Afrikos Respublikos ir Botsvanos. Tarp kitko, ši Afrikos valstybė tapo oficialia parodos Jagd & Hund 2024 partnere – tai buvo paskelbta renginio atidarymo ceremonijoje sausio 24 dieną.

360 laipsnių matymo laukas

Viskas, pradedant medžioklei skirtomis kojinėmis ir šunų pavadėliais, baigiant moderniausiais dronais ir hidrauliniais medžioklės bokšteliais, skirtais specialiųjų poreikių turintiems žmonėms, – šių metų sausio 24–29 dienomis Jagd & Hund pasiūlė kompaktišką, bet visapusišką medžioklės pasaulio vaizdą.

Siekdami šviesti visuomenę ir pritraukti naujų interesantų, parodos organizatoriai šiemet įtraukė įvairių visiškai naujų programų ir renginių, įskaitant aklų pasimatymų vakarą, nemokamus filmų seansus ir susitikimus improvizuotoje smuklėje Geartester.de ir Jagd & Hund VIP klube.

Penkiose scenose – kiekvienoje salėje po vieną – kasdien vyko įvairūs seminarai, pristatymai ir konkursai. Vyko medžioklinių šunų parodos, medžioklinių madų demonstravimai, gyvūnų viliojimo mokymai, plėšriųjų paukščių rūšių prezentacijos ir šių sparnuotųjų medžiotojų pagalbininkų medžioklinių galimybių pristatymas.

Per parodą tradiciškai vyko ir elnių šauklių čempionatas, kuriame jau dvyliktus metus iš eilės dalyvavo viena iš nedaugelio elnių šauklių moterų Hildegard Zervos. Konkursas vyko jau dvidešimtą kartą ir trys geriausi elnių šaukliai buvo kvalifikuoti Europos čempionatui.

Populiariojo Wild Food festivalio lankytojai galėjo sudalyvauti degustacijose ir stebėti meistriškumo kursus, kuriuos vedė pasaulinio garso restoranų šefai, pelnę ne vieną Michelin žvaigždutę. Žinoma, lygiagrečiai buvo siūloma apžiūrėti ir moderniausių grilių bei jų priedų, aušinimo įrangos, vakuumatorių ir smulkiosios virtuvės technikos, taip pat prieskonių ir įvairių delikatesų pasiūlą.

Parodų salėse – stipriausi prekių ženklai su naujausia produkcija

Medžioklės optiką su priedais pristatė visiems puikiai žinomas Vokietijos gigantas Zeiss, siūlantis aukštos kokybės termovizorius ir žiūronus. Neseniai bendrovė atsiėmė Vokietijos 2022-ųjų ateities apdovanojimą.

Naujausius naktinio matymo įrenginių sektoriaus produktus pateikė ir mūsiškis Pulsar, taip pat InfiRay ir Hikmicro. Greta šių puikiai žinomų prekių ženklų savo produkciją demonstravo ir mūsų šalyje dar nežinomi gamintojai, kurie taip pat ieško savo vietos terminių ir naktinio matymo įrenginių rinkoje.

Parodoje dalyvavo vokiečių Bresser su aukštos kokybės naktine ir terminio atvaizdavimo įranga bei Blaser Group, aukščiausios kokybės medžioklinių ir sportinių šautuvų, aksesuarų ir medžioklės aprangos gamybos novatorių lyderis. Blaser produkcijos stendai stovėjo kone kiekvienoje ekspozicijoje, bet šautuvų salėje šio gamintojo stendas buvo pats didžiausias. Be to, medžioklės turizmui skirtoje ekspozicijos dalyje pristatyta safarių pasiūla.

Šautuvų salėje buvo atstovaujama ir kitiems ne mažiau svarbiems ir sėkmingiems modernių ir kokybiškų šautuvų gamintojams: Beretta, Browning, Mauser, Winchester, CZ, Mercury, Haenel, Merkel, Rowe ir kiti.

Aprangos asortimentas buvo nesuvokiamas. Amerikiečių Kuiu demonstravo pastarojo meto naujausius drabužius medžiotojams ir aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjams. Šios įmonės požiūris pasirodė įdomus: parodoje buvo galima apžiūrėti ir pasimatuoti, bet nusipirkti – tik internetu. Hart, Blaser, Ice, Fox, Rosher, Nordic Hunting ir daugelis kitų gamintojų buvo užpildę savo stendus apranga ir aksesuarais moterims ir vyrams. Buvo galima įsigyti ir vokiečių bei austrų tautinių drabužių bei išeiginių medžioklinių drabužių šventiniams renginiams. Ir skrybėlių, ir diržų, ir pirštinių, ir išskirtinių aulinių, ir dar daug ko!

Copterpro, mažųjų bepiločių orlaivių ekspertas, pademonstravo ir, žinoma, pasiūlė įsigyti dronų su termovizoriais. Naršant gamintojo interneto svetainėje šiuo metu matyti, kad kainos nukrito ir skraidyklė su termovizoriumi kainuoja apie 6000 eurų.

Lietuvos atstovai – RYPO

Mūsų kraštiečiai, įmonė RYPO, parodos lankytojams pasiūlė palyginti platų prekių asortimentą, pradedant pirštinėmis, saugančiomis rankas nuo peilio, šautuvų valymo virvių ir optikos dėklų, baigiant išskirtinės kokybės šautuvų dėklais ir optiniais taikikliais.

Vienas įdomiausių stendų – medžiotojams lankais

Vyko improvizuotas šaudymas lankais aikštelėje su milžinišku ekranu, kur be perstojo buvo rodomi elnių ir kitų gyvūnų vaizdo įrašai, o kiekvienas susidomėjęs lankytojas galėjo patirti, ką reiškia nusitaikyti ir iššauti su lanku į gyvūno muliažą. Vokietijos medžioklės lankais asociacijos vadovas ir specialistai rodė lankus, strėlių antgalius ir aiškino, kaip šis ginklas veikia ir kaip su juo atrodo medžioklė. Specialiuose seminaruose buvo išnagrinėta invazinių rūšių, tiksliau, nutrijų medžioklė lankais, taip pat šio tylaus ir saugaus ginklo naudojimas apgyvendintose teritorijose medžiojant, pavyzdžiui, lapes ar bebrus.

Fisch & Angel – viskas žuvims ir žvejybai

Viena didžiausių parodos salių, kaip visada, buvo skirta žvejybai. Fisch & Angel yra svarbiausia šios srities ekspozicija, kurioje patyrę žvejai ir naujokai gali sužinoti, kas naujo žvejybos reikmenų, aksesuarų ir aprangos pasaulyje, ir nusipirkti tiesiai renginio vietoje. Per parodą vyko du forumai su daugybe pašnekovų, demonstracijų, dalyvaujant srities įžymybėms ir profesionaliems žvejams iš visos Vokietijos ir toliau.

Kitąmet – 42 kartas

Paroda Jagd & Hund kitais metais suplanuota nuo sausio 30 iki vasario 4 dienos. Kaip visada, aistringi medžiotojai ir žvejai, šunų savininkai ir treneriai, optikos, ginklų, automobilių, aprangos ir įrangos gamintojai iš viso pasaulio susitiks Dortmunde, kad įgytų naujos patirties, pasidalytų žiniomis ir, žinoma, pasimėgautų nepakartojama atmosfera bei įsigytų ar patys parduotų, ką geriausio galima pasiūlyti medžioklės pasaulyje.

PRENUMERUOKITE Žurnalą iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.