Medžioklės reikmenys

Härkila Insect Shield. Apsisaugok nuo erkių!0

Kai pirmas įspūdis apgaulingas: Härkila Insect Shield technologijos

Kažkaip labai kvailai išėjo: prieš porą metų Härkila man atsiuntė išbandyti Herlet Tech modelio kelnes ir marškinėlius. Apranga sintetinė, labai plona, ir iš tiesų nesupratau, ką su ja daryti, nes atrodė, kad brautis per krūmus, žoles ir brūzgynus tos kelnės tikrai per plonos. Galiausiai vilkdavausi jas tik į renginius, kol jie dar vykdavo.

Šiemet pastebėjau, kad Härkila siūlo aprangą su apsauga nuo vabzdžių, tad nutariau, kad kažką tokio tikrai reikėtų išbandyti. Taigi, kolegai medžiotojui Gačiui Panavui išbandyti buvo atsiųsti marškiniai, marškinėliai, kelnės ir šortai. Pažiūrėjau, pakylojau ir pagalvojau – viskas labai panašu į mano aprangą. Ir Gatis iš pradžių į komplektą žiūrėjo įtariai: baisiai plonos tos kelnės ir marškiniai atrodė, o šortai – visai juokingi.

Netgi padarėme bandymą šaudykloje: uždėjome ant kelnių erkių ir laukėme, kada jos nukris. Viena nukrito, kita – ryžtingai lipo link nuogos odos. Atrodė, kad kompanijos technologija Insect Shield šiai erkei buvo dzin!

Po kurio laiko Gatis atsiuntė žinutę – jis buvo šios aprangos pakerėtas. Kaime su ja jis pradėjo valyti proskynas: visus kandžiojo uodai ir gyliai, o aplink Gatį praktiškai neskraidžiojo nė vieno vabzdžio. Per dvidešimtį savo medžioklės metų jis nieko tokio nebuvo patyręs!

Ėjau žiūrėti savo marškinių ir kelnių, o kaipgi – viduje puikavosi žalios raidės baltame fone: Insect Shield. Pasirodo, visą šį laiką galėjau apsisaugoti nuo vabzdžių, bet turėjau išankstinį nusistatymą prieš patį produktą. Gerai, nusprendžiau irgi išbandyti.

Härkila Insect Shield

Iki miško kamerų aukšta žole reikia eiti kokius 600 metrų. Ėjau su visa apranga – kelnėmis ir marškiniais. Uodai šiek tiek kandžiojo sprandą ir rankas, t. y. ant neapdengtą odą. Tiesą sakant, nieko ypatingo. Kitą kartą Härkila marškinius pakeičiau įprastais drabužiais. O tada pajutau skirtumą, kurį suteikia Insect Shield. Uodai ir vabzdžiai skraido aplink, bet praktiškai ant tavęs netupia, o su įprastais marškiniais jaučiausi kaip uodams skirtas aerodromas. Gerai, pirmasis bandymas labai teigiamas. Tuo pačiu maršrutu einant su paprastomis kelnėmis per birželio karščius jos buvo tarsi nusėtos erkių – įžiūrėjau apie 10–15 kraujasiurbių, o su Härkila kelnėmis suskaičiavau tik kelias.

Ką sako gamintojas?

Anot gamintojo, ši aprangos linija vabzdžius „nukenksmina“. Kiekvienas žino, kad šiltą vasarą vabzdžių ataka medžioklės procesą gali padaryti nemalonų, ypač jeigu reikia daug judėti. Insect Shield yra efektyvi priemonė, apsauganti nuo įvairių vabzdžių: uodų, erkių, musių.

Vabzdžiai nešioja daugybę mirtinų ligų, taip pat ir mūsų platumose. Insect Shield yra nematoma technologija be kvapo. Pats net nepajusi, kad ji yra aprangoje, bet vabzdžiai tikrai supras. To pasiekiama pasitelkiant specialią medžiagą – permetriną, kuria impregnuojami audinio pluoštai. Permetrinas sėkmingai naudojamas JAV dar nuo 1977 metų. Jis naudojamas vaikams skirtuose šampūnuose, šunų apsaugos nuo blusų priemonėse ir daugybėje kitų produktų.

Permetrinas atbaido uodus, erkes, skruzdes, muses ir mašalus, o juo impregnuota apranga atbaido uodus, erkes, blusas ir muses. Permetrinas išlieka efektyvus 70 skalbimų – tai ir yra tokiai aprangai numatyta veikimo trukmė.

Išvados

Prisiminkime, kad nė viena priemonė neapsaugo 100 proc. – visada atsiras koks ryžtingesnis vabzdys, trokštantis pasiekti savo tikslą. Gatis pats pasakojo, kad prieš kurį laiką nusipirko kito prekės ženklo marškinius, turėjusius apsaugoti nuo vabzdžių, bet vakare po medžioklės suprato, kad jam įsisiurbusi erkė.

Ir Härkila apranga su Insect Shield technologija negali garantuoti visiškos apsaugos – nesitikėkite stebuklų. Vis dėlto Gatis tvirtai įsitikinęs, kad ši apranga yra didžiausias ir geriausias atradimas per jo medžioklės karjerą. Valant proskynas, pjaunant motoriniu pjūklu, einant į medžioklę – vabzdžiai Gačio praktiškai visiškai nekando, nors kolegos buvo kone suėsti gyvi.

Taip pat Gačiui patiko aprangos plonumas, nes karštu oru ją labai patogu dėvėti, be to, ji laidi orui. Tai, ką pradžioje laikėme minusu, pagaliau pasirodė esąs didelis pliusas. Taip, ši apranga nepigi: marškiniai – nuo 89 iki 99 eurų, o kelnės – 119. Bet verta!

Patarimai

Grįžus iš miško aprangą reikėtų iš karto nusivilkti ir pakabinti kur nors lauke, nedėvėti viduje, nes su apranga dažnai galima parsinešti erkių. Taip pat reikėtų nedelsiant patikrinti, ar kokia erkė vis dėlto nepateko po apranga – jos labai atkaklios. Dar geriau – iškart eiti į dušą ar nusimaudyti, kad nuplautumėte bet kokį atkaklesnį kraujasiurbį. Erkės nešioja Laimo ligos ir erkinio encefalito užkratą, kuris gali baigtis ilgalaikėmis problemomis. Tad geriau apsisaugoti ne tik specialia įranga, bet ir imtis prevencinių priemonių.

Na, o kalbant apie aprangos valymą, drabužius su bet kokia specialia technologija geriau tiesiog praskalauti. Taip valymo priemonės neardo membranų ir galbūt aprangos apsauga nuo vabzdžių galėtų ilgiau išlikti efektyvi.

Dabar vis daugiau prekės ženklų siūlo nuo erkių apsaugančią aprangą: Rovince, Hillman, Hart, Swedteam kolekcijų modeliai gali apsaugoti nuo kai kurių vabzdžių. Taikomos technologijos ir medžiagos skiriasi, bet efektas, manau, galėtų būti panašus. Telieka išsirinkti ir išbandyti!

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

Susiję straipsniai

Žurnalo „Medžioklė“ YOUTUBE kanalas


LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.