Patirtis

167 tūkst. 550 eurų – bauda už medžioklės dokumentų klastojimą ir žalą gamtai0

Nuotrauka: unsplash.com

Kaip ir visose pramonės šakose ir gyvenime apskritai, yra vina labai maža dalis medžiotojų, kas mano, kad jie yra protingesni už kitus ir jiems taisyklės negalioja. Laimei, yra akylų ir drąsių žmonių, pasiruošusių kovoti su pažeidimais.

Medžiotojų organizacijos taip pat griežtai smerkia brakonierius ir medžioklę reglamentuojančius teisės aktus pažeidžiančius medžiotojus. „Tokie žmonės kelia negarbę visiems medžiotojams ir vienas toks atvejis griauna mūsų pastangas pakeisti visuomenės požiūrį į medžioklę ir į mus, medžiotpojus!“ – ne kartą yra sakęs Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos direktorius Laimonas Daukša.

Štai dar vienas nusižengimų tyrimas, kuris pasiekė logišką išvadą. Apie tai rašo delfi.lt!

Dokumentus klastojusiam medžiotojui – teistumas ir solidus ieškinys už žalą gamtai

Molėtų rajone gyvenantis verslininkas M. M. pripažintas kaltu dėl to, kad penkerius metus klastojo dokumentus ir neteisėtai naikino laukinės gyvūnijos išteklius, tuo padarydamas didelę žalą gamtai. Teismo nuosprendžiu patenkintas ir solidus aplinkosaugininkų pateiktas ieškinys dėl beveik šimto sumedžiotų laukinių gyvūnų, rašoma Prokuratūros pranešime žiniasklaidai.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Molėtų rajono policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Gintaras Čekuolis. Kaip nurodoma pranešime, kaltinamojo M. M. pildyti medžioklės lapai sukėlė įtarimą Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Utenos valdybos Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkui, prieš kelerius metus atlikusiam planinį vieno Molėtų rajono medžiotojų klubo patikrinimą. Tikrindamas medžioklės lapus, aplinkosaugininkas pamatė, kad juose galimai panaikinti įrašai.

Įtarimus sukėlę medžioklės lapai buvo perduoti ištirti Lietuvos teismo ekspertizės centrui (LTEC). Šio centro ekspertams patvirtinus, kad dokumentuose iš tiesų specialiu cheminiu trinikliu yra panaikinti įrašai, buvo atliktas ikiteisminis tyrimas dėl dokumentų klastojimo ir byla 2021 metų balandį perduota nagrinėti į Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmus.

Išnagrinėjęs bylą, teismas nustatė, kad 2014–2019 metais kaltinamojo pildytuose medžioklės lapuose specialiomis priemonėmis buvo pašalinti įrašai. Sumedžioti žvėrys iš pradžių buvo įrašomi į medžioklės lapus, kad juos būtų galima teisėtai gabenti ir išmėsinėti, o vėliau įrašai panaikinti, lyg gyvūnai iš viso nebūtų buvę sumedžioti. LTEC specialistai nustatė, kad tokiu būdu medžioklės lapuose buvo panaikinta informacija apie 34 stirninų ir stirnų, 12 tauriųjų elnių, 1 briedžio, 11 suaugusių šernų ir 36 šernų jauniklių sumedžiojimą.

Ikiteisminio tyrimu metu Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos pateikė 167 tūkst. 550 eurų dydžio ieškinį dėl laukinių gyvūnų rūšims padarytos žalos, prašydamas priteisti M. M. jį atlyginti, pažymima pranešime. Šių metų gegužės 4 dieną Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai pripažino M. M. kaltu dėl medžioklės lapų klastojimo ir neteisėto laukinės gyvūnijos išteklių naikinimo.

Teismas kaltinamajam skyrė 90 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant 1 metams. Jam taip pat uždrausta ketverius metus medžioti. Teismas visiškai patenkino ir Aplinkos apsaugos departamento ieškinį. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui. Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/gamta/fauna/2023/05/09/news/ispeja-piliakalnius-pamego-retas-bet-pavojingas-vabalas-nesielgiant-atsargiai-gali-prireikti-net-mediku-pagalbos-26859577

Šaltinis čia!

Išleistas naujas žurnalo numeris!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv