Patirtis

Vilkė kirtime gelbėja savo jauniklius. Unikalus vaizdo įrašas iš Latvijos0

Nuotrauka: iš archyvo

Unikalų, tiesiog neįtikėtiną įvykį pasisekė patirti vienos medienos ruošos įmonės medkirtės operatoriui Latvijoje.

Dirbant kirtime buvo sutrikdyta vilkė, kuri matant žmogui iš guolio išsinešė penkis vilkiukus. Šis įvykis unikalus ne tik tuo, kad jis vyko prieš žmogaus akis. Patyrę medžiotojai ir vilkų elgesio žinovai nurodė, kad esant mirties pavojui vilkai dažniau gelbėjasi patys, o ne gelbėja jauniklius.

„Tą dieną man buvo dieninė pamaina. Atvykau į kirtimą ir pradėjau nuo tos vietos, kur kolega baigė naktį. Toje vietoje buvo iš seniau vėjo išverstų medžių – skersai išilgai sukritusios eglės, jau sudžiūvusios. Tikras šaknų ir kamienų gyvatynas. Vilkę pamačiau tada, kai apsisukau tęsti darbo priešinga kryptimi“, – savo istoriją pradėjo medkirtės operatorius Valteris.

Vilkė

Pirmoji Valterio reakcija buvo baimė. „Iš pradžių nepatikėjau. Maniau, kad šuo – didelis, gerai prižiūrėtas. Tačiau ten šalia nėra jokių namų. Kaip šuo atrodė šiek tiek juokingas. Atsitokėjau, kad tai vilkas, ir pulsas iškart pakilo. Gyvūnas priėjo prie guolio, kažką įsikando ir nubėgo. Pagalvojau, negali būti, kad vilkas medžioja kirtime, kai ten dirba technika. Jis vėl priėjo prie tos pačios vietos ir vėl kažką įsikando. Tada supratau, kad tas mažas juodas kamuoliukas yra vilkiukas! Supratau, kad ten buvo guolis ir vilkė bando išnešti savo mažylius. Vėl pradėjau filmuoti. Rankos drebėjo! Stengiausi nufilmuoti viską, kiek įmanoma, bet taip, kad vilkės netrukdyčiau“, – pasakoja Valteris.

Susiję straipsniai

Vyras atskleidė, kad filmuojant vilkę jį apėmė baimė, nuostaba ir net azartas, ir tai truko apie valandą. „Akimirką man net norėjosi išlipti iš medkirtės kabinos pasižiūrėti, kaip ji reaguos, bet supratau, kad neturėčiau jos trikdyti. Neišjungiau motoro, bandžiau nejudėti ir drebančiomis rankomis filmavau per durų plyšį. Vilkės guolis buvo už 30 metrų nuo manęs. Ir man nesinorėjo išgąsdinti gyvūno, kad jis nepaliktų savo jauniklių. Paskui visą dieną buvo keistas jausmas. Suvokiau, kas įvyko, bet niekaip negalėjau patikėti tuo, ką mačiau“, – sako Valteris.

Vilkė grįžo į kirtimą penkis kartus. Kaskart kelias pirmyn ir atgal truko vos 5–7 minutes. „Pagalvojau, kad ji kur nors turi laikiną prieglobstį. Ji padės vilkikus ten, o paskui – į saugesnę vietą.“

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Unikalus vaizdo įrašas iš Latvijos

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.