Patirtis

Kaip vilkai medžioja bebrus?0

Ekrano nuotrauka

Nacionaliniame parke ant bebrų užtvankos įrengta vaizdo kamera užfiksavo neįtikėtiną vilkų, bandančių sumedžioti stambųjį graužiką, vaizdą.

Bebrai yra svarbus pakaitinis ir pagrindinis vilkų grobis nuo pavasario iki rudens (t. y. kai nėra ledo dangos) daugelyje sistemų Šiaurės Amerikoje ir mažesniu mastu Europos ir Azijos dalyse (Gable ir kt., spaudoje). . Vietose, kuriose žiemos švelnios (t. y. minimalus ledo sluoksnis), vilkai bebrus medžios ištisus metus (Milne ir kt., 1989), todėl bebrai gali būti pagrindinis metinis vilkų grobis šiose vietose (Sidorovich ir kt.). 2017). Nepaisant to, mažai žinoma apie vilkų ir bebrų sąveiką.

Apskritai, labai mažai žinoma vaizdo įrašų, kuriuose būtų pavykę užfiksuoti, kaip vilkas medžioja bebrą. Vilkų medžioklės taktika visai kitokia ir jiems nebūdinga medžioti iš slėptuvės, tačiau su bebrais kitaip ir būti negali. Reikia palaukti tinkamo momento.

Pagrinde vilkais minta laukiniais žolėdžiais kanopiniais žinduoliais, kuriuos galima suskirstyti į didelius 240–650 kg (530–1 430 svarų) ir vidutinio dydžio 23–130 kg (51–287 svarus) ir kurių kūno masė panaši į bendrą pakuotės elementų masę. 15 vilkų gauja gali numušti suaugusį briedį.

Nepaisant to, vilkai nėra išrankūs valgytojai. Mažesni gyvūnai, kurie gali papildyti savo mitybą, yra graužikai, kiškiai, vabzdžiaėdžiai ir smulkesni mėsėdžiai. Jie dažnai valgo vandens paukščius ir jų kiaušinius. Kai tokio maisto nepakanka, jie grobia driežus, gyvates, varles ir stambius vabzdžius, kai tik yra [61]. Kai kuriose vietovėse vilkai gali valgyti žuvį ir net jūros gyvūnus.

Susiję straipsniai

Vilkai taip pat sunaudoja kai kurias augalines medžiagas. Europoje jie valgo obuolius, kriaušes, figas, melionus, uogas ir vyšnias.

Prenumeruokite žurnalą bet kuriuo metu!

LA.lv