Patirtis

VIDEO. Kaip atrodo šernų nuniokoti ūkininko Kamal Zulfijev pasėliai0

Ekrano nuotrauka

Agrobitė Youtube kanalas

Vienas pagrindinių dokumentinio filmo „Svarbiausias darbas žemėje“ herojų, Lietuvoje ūkininkaujantis Kamal Zulfijev socialiniame tinkle išplatino graudulį turinčias kelti nuotraukas.

Jose užfiksuoti šernų išknisti laukai, kuriuos, kaip „Agrobitei“ sakė pats K. Zulfijev, bus sudėtinga atstatyti.
Įraše ūkininkas sako, kad tai greičiausiai nutiko dėl žmogaus veiklos ir sprendimų.

„Dėl žinomų visiems mums priežasčių Lietuva buvo priversta įrengti sieną su Baltarusija ir atkurti karinį poligoną Rūdninkų girioje, kur nuo Nepriklausomybės atkūrimo iki šiol viešpatavo savotiškas draustinis ir tai buvo rojus laukiniams gyvūnams“, – rašo K. Zulfijev.

Esą pasidėjus poligono įrengimo darbams, gyvūnams pasidarė nejauku ir jie pradėjo ieškoti ramesnių vietovių ir migruoti kitur, tarp jų ir į Baltarusijos girias.

Kaip rašo K. Zulfijev, deja, neseniai įrengta siena neleidžia gyvūnams laisvai migruoti per sieną. Tokiu būdu gyvūnai atsidūrė tarp žmonių įrengtų dviejų barjerų. Nelikus pasirinkimui, gyvūnai pradėjo kurti savo gyvenimą visiškai šalia kaimų, niokodami pievas ir dirbamus laukus.

„Iki šiol neatkreipdavome dėmesio į laukinių gyvūnų padarytas nedideles žalas ir visada stengdavomės ištaisyti pasekmes savo jėgomis. Deja, šiuo metu šernai ne tik gadina pasėlius, bet ir niokoja dirvą, vietomis iki 60 cm gylio. Esant tokiai situacijai, žemės atstatymui reikia daug investicijų, pastangų ir laiko, nes nuniokota dirva keleri metai iš eilės paprastai netenka savo struktūros, juolab ūkyje vykdoma tiesioginė sėja“, – teigė K. Zulfijev.

Ūkininkas „Agrobitei“ sakė, kad bendrai įvertinus jo pasėlius ir sūnaus pievas, šernai nuniokojo apie 8 hektarų plotą.
„Suprantama, kad išknistų vietų sūnus jau nebenušienaus. Aš gi galvoju irgi, ką daryti. Greičiausiai, kitą savaitę mėginsime išknistas vietas sutvarkyti. Iškultivuoti dirvą ir ją palikti nieko joje nesėjant. Būtų nesąmonė ten sėti vasarines kultūras, nes aplink auga žieminiai kviečiai, darbų eiga visiškai kitokia“, – pridūrė ūkininkas.
vaizdo įrašo autorius: Kamal Zulfijev.

Daugiau informacijos rasite portale agrobite.lt

Išleistas naujas žurnalo numeris!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv