Medžioklės reikmenys

Vertikaliai dvejinti lygiavamzdžiai – šiuolaikinė klasika0

Nuotrauka: pxhere.com

Lygiavamzdis – tai pagrindų pagrindas, pirmas ginklas, kurį galima įsigyti išlaikius medžiotojo egzaminą, puikus įrankis treniruotėms ir medžioklei. Vis dėlto reikia pasakyti, kad dėl istorinių aplinkybių Lietuvoje lygiavamzdžiai iš principo nenaudojami pagal tikrąją paskirtį, t. y. vien tik paukščių ir smulkiųjų graužikų ar plėšrūnų medžioklei. Visame pasaulyje lygiavamzdis daugiausia laikomas šratų šautuvu.

Daugumoje Europos šalių lygiavamzdis nelaikomas tinkamu stambiųjų žvėrių medžioklei, ir tai net nustatyta įstatymais. Kadangi tarybiniais laikais karabiną įsigyti buvo praktiškai neįmanoma, lygiavamzdis tapo neatskiriama medžioklės su varovais dalimi – juo medžioti ir briedžiai, ir taurieji elniai, ir šernai. Kai kurie net mano, kad medžioklei su varovais labiau tinka būtent lygiavamzdis, o ne karabinas, bet tai jau kita istorija.

Pamažu, bet atkakliai, keičiantis technologijoms, įprastą dvivamzdį pakeitė vertikaliai dvejintas lygiavamzdis (angl. over-and-under), kuris jau dabar irgi tapo klasika. Nors daugelis jaunų medžiotojų renkasi pusautomačius ar net pompinio tipo lygiavamzdžius, o ir už Atlanto šie ginklai daug populiaresni nei klasikiniai, vis dėlto lygiavamzdis su dviem vamzdžiais yra vertybė pati savaime – ir sportui (lėkštelių šaudymui), ir paukščių medžioklei, ir, aišku, su varovais. Šį kartą apžvelgsime ginklus, kurie galėtų būti geras pasirinkimas šiais metais.

Browning B525 Game 1


Nors įvairiuose atsiliepimuose medžiotojams siūlomas Browning Citori 725, mūsų parduotuvių asortimente tokio modelio nėra, bet yra Browning B525 Game 1, kurio kaina – 1890 Eur. Browning – žymi kompanija, kuri labiausiai siejasi su JAV, bet šios įmonės gamykla yra Belgijoje, netoli Briuselio. Johnas Browningas savo įmonės pamatus padėjo prieš beveik 150 metų, ir nuo tada šis prekės ženklas susilaukė didžiulės sėkmės ir pripažinimo. Daugelis net mano, kad J. Browningas buvo vienas didžiausių ginklų gamybos inovatorių, ypač kalbant apie lygiavamzdžių dizainą. Browning B525 Game 1 yra gražus ginklas, skirtas medžioklei, bet tinkamas ir treniruotėms.

Specifikacijos

Kalibras: 12/76
Vamzdžio ilgis: 76 cm
Skleistuvai: 4 keičiami
Uoksas: plieninis
Taikymosi juosta: ventiliuojama, 6 mm pločio
Mechanizmas: vienas nuleistukas
Svoris: 3,1 kg
Buožė: riešutmedžio Gr. 2
huberts.lv

Beretta Silver Pigeon

Beretta Silver Pigeon


Beretta – vienas puikiausių ginklų gamintojų, ypač kalbant apie lygiavamzdžius, ir toks jis yra jau kelis šimtmečius. Įmonę įsteigė Berettų šeima dar XVI amžiaus pradžioje. Ji žinoma savo pistoletais, kariniais ginklais, bet turi ir stabilią vietą medžioklinių bei sportinių lygiavamzdžių rinkoje. Beretta siūlo įvairių modelių – tiek brangesnių, tiek pigesnių, ir reikia pasakyti, kad sporto varžybose, šaunant į skriejančius taikinius, tai vienas populiariausių prekės ženklų. Na, o Beretta 686 Silver Pigeon yra dar vienas labai gražus ir puikiai subalansuotas ginklas. Jis puikiai tiks ir medžioklėje, ir šaudant į lėkšteles, treniruojantis ar net varžybose, nes šis ginklas iš tiesų sukurtas šaudyti, o ne laikyti seife. Kaina gana draugiška, nors šis ginklas nėra iš pačių pigiausių. Parduotuvėse galima rasti už 1850 Eur.

Specifikacijos

Kalibras: 12/76
Vamzdžio ilgis: 76 cm
Skleistuvai: 5 keičiami
Svoris: 3,6 kg
Buožė: riešutmedžio
Berreta

Benelli 828 U


Benelli sukūrė labai populiarus ginklus, kurie pripažinti dėl inovatyvaus dizaino. Vadovaudamiesi fizikos principais Benelli sukūrė ginklus, kurių daug mažesnė atatranka, greitesnis pertaisymas, šie ginklai labai patikimi. Šiuo metu Benelli gamina tik vieno modelio vertikaliai dvejintus lygiavamzdžius, užtat tai labai gražūs ginklai. Chromuotas aliumininis uoksas puikiai susilieja su buožės rankena. Dėl sistemų Progressive Comfort ir Steel Locking šaudymas šiuo ginklu yra nepamirštama patirtis. Lengvas, komfortiškas, stabilus, įvairiapusis – taip galima apibūdinti 828 U.

Šio lygiavamzdžio buožę galima reguliuoti tarpikliu. Paprastas, bet genialus dizainas užtikrina stabilų ir saugų blokavimą.

Dar pora svarbių 828 U savybių – greitis ir lengvai nuimamas nuleistuko mechanizmas. Taip, šis ginklas jau iš kitos kainų kategorijos – jis kainuoja 2800 Eur.

Specifikacijos

Paskirtis: medžioklė, sportas
Kalibras: 12/76
Vamzdžio ilgis: 76 cm
Buožės tipas: dešinys
Buožės medžiaga: mediena
Skleistuvas: yra
Svoris: 2,98 kg
purnavumuiza.lv

Bettinsoli X9 SPORT

Bettinsoli X9 SPORT

Puikus šautuvas sportui ir medžioklei, pagamintas iš aukštos kokybės žaliavų. Kainų kategorija – iki 2000 Eur. Buožė riešutmedžio, galima persijungti iš vieno vamzdžio į kitą, reguliuojamas nuleistukas. Bettinsoli svetainė atrodo priešistoriškai, bet tai ne priežastis tą patį galvoti apie pačią įmonę. Anot gamintojo, jo užduotis yra sujungti senąsias ginklų gamybos tradicijas su modernia technologija. Kompanija siūlo kokybiškas žaliavas ir gražiai pagamintą ginklą, kuris pasižymi tikslumu. Kadangi šis modelis skirtas labiau sportui negu medžioklei, jis kiek sunkesnis, bet ir medžioklei jis puikiai tiks.

Specifikacijos

Paskirtis: medžioklė, sportas
Kalibras: 12/76
Vamzdžio ilgis: 76 cm
Vamzdžio skersmuo: 18,4 mm
Buožės tipas: dešinys
Buožės medžiaga: riešutmedis
Skleistuvas: yra
Svoris: 3,7 kg
purnavumuiza.lv

Stoeger Condor

Stoeger Condor
Susiję straipsniai


Šis prekės ženklas pas mus nėra gerai žinomas, jis populiaresnis JAV, bet kaina jo neįtikėtinai maža – internetu galima užsisakyti ginklą už maždaug 500 Eur. Pasak kompanijos, jų ginklas įkūnija vieną geriausių kainos ir kokybės santykių. Nors Stoeger mažai žinomas, jis siūlo gana kokybiškus ginklus. Stoeger yra dalis Beretta Holding Group šalia tokių garsių vardų kaip Benelli ir Franchi. Kompanija labiau žinoma savo pusautomačiais ir pompinio tipo lygiavamzdžiais, bet ir vertikaliai dvejintas šautuvas vertas dėmesio. Jis tiks medžioklei, nors neišsiskiria ypatingomis graviūromis ir niuansuotomis detalėmis.

Specifikacijos

Paskirtis: medžioklė, sportas
Kalibras: 12/76
Vamzdžio ilgis: 76 cm
Buožė: riešutmedžio
Skleistuvai: keičiami
Svoris: 2,7 kg
stoegerindustries.com

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.