Patirtis

Ūkininko patarėjas: Nuo puolančių vilkų kenčiantis galvijų augintojas rado sprendimą0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Kavalčiukų kaime Alytaus rajone auga keli šimtai galovėjų – Škotijoje išveistos vienos seniausių ir gryniausių mėsinių galvijų veislių pasaulyje atstovų. Žmonės šių tik natūralia žole ir šienu mintančių jaučių mėsą vertina dėl skonio ir maistinių savybių, tačiau jų gviešiasi ir vilkai, mat galvijai ekologiniame ūkyje visus metus ganosi gryname ore. Dzūkijoje ūkininkaujantis Aidas Abromaitis džiaugiasi, kad pasinaudojus ES parama gyvūnus pavyksta vis geriau apsaugoti.

Siekdama padėti ūkininkams apsisaugoti nuo vilkų, kreiptis dėl paramos Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) kviečia jau dabar. Paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Prevencinių priemonių taikymas prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“ (priemonė) galima teikti iki gegužės 31 d.

Ekologiškai auginamiems galvijams – geras aptvaras

Kavalčiukų kaime ūkininkauja jau penkta Abromaičių šeimos karta. A. Abromaičio žodžiais tariant, pati gamta padiktavo, kad veikla galiausiai išsigrynino į vienintelę žemės ūkio šaką. Žemės čia toli gražu ne pačios derlingiausios, tad geriausia išeitis – plačiose, kalvotose pievose užsiimti galvijininkyste.

„Galovėjai – mėsiniai galvijai, kurie ištisus metus yra ganomi laukuose. Mūsų ekologiniam ūkiui nereikia tvartų, tik pievų ir ganyklų: galvijai kvėpuoja grynu oru, visą laiką būna lauke. Dėl to ypač svarbu turėti gerus aptvarus, pro kuriuos neprasibrautų plėšrūnai“, – apie ūkio specifiką pasakoja dzūkas.

Dabar pagrindinis projektas – apsaugoti kuo daugiau gyvulių nuo vilkų. Gavęs pirmąją paramą, ūkininkas už ją įsigijo 20 tūkst. metrų 2,5 mm vielos, 500 vnt. kuoliukų ir elektrinio piemens impulsų generatorių – jo žodžiais tariant, viso pagrindo, kurio reikia geram ir ilgaamžiam aptvarui.

„Didžiausia paskata kreiptis dėl paramos ta, kad ji padengia visą 100 proc. projekto išlaidų, tad nėra dėl ko net dvejoti – parama vienareikšmiškai be galo naudinga. Šiemet taip pat planuoju dėl jos kreiptis, kad apsaugočiau didesnį kiekį gyvulių ūkyje“, – teigia ūkininkas.

Išlaidas kompensuos 100 proc.

Susiję straipsniai

Šiam KPP priemonės paraiškų kvietimo etapui skirta 750 521 Eur paramos lėšų. Vienas paramos gavėjas gali gauti iki 5 tūkst. Eur paramos, tinkamas finansuoti išlaidas kompensuojant 100 proc. Paramos lėšomis PVM nekompensuojamas.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte apie 100% finansavimą!

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.